Угода про Асоціацію під загрозою
Загрузка плеера...

Угорщина продовжує дипломатичну війну проти України через ухвалення нової редакції Закону "Про освіту", що містить утиски вивчення мов національних меншин. Напередодні представники нашого західного сусіда ініціювали у Парламентській Асамблеї Ради Європи термінові дебати щодо українського питання. На додачу до цього, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто під час візиту до Ужгорода заявив про намір переглянути Угоду про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

На переконання урядовця, підписана Петром Порошенком освітня реформа грубо порушує принципи здобутого кров’ю євроінтеграційного документа. Чиновник переконаний, що для угорців та інших етнічних груп новий закон створює навіть гіршу ситуацію, аніж була за часів СРСР. Таким чином, Україна порушує узяті на себе міжнародні зобов’язання.

16 жовтня у Люксембурзі відбудеться нарада очільників МЗС країн-членів ЄС, під час якої пан Сіярто порушить питання внесення змін чи навіть скасування Угоди про Асоціацію. Незважаючи на цю загрозу, вітчизняні посадовці продовжують вперто розхвалювати реформу. Зокрема, посол України в Угорщині Любов Непоп наполягає на тому, що закон не порушує міжнародного правав, і закликає дочекатися експертного висновку Ради Європи та Венеціанської комісії.      

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram