Опалювальний сезон розпочався, але не для усіх
Загрузка плеера...

У Києві офіційно розпочато опалювальний сезон, але поки що тепло буде подаватися лише до об’єктів соціальної сфери – дитячих садочків, шкіл та лікарень.

Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА:

"На ці роботи необхідно 4-5 днів для того, щоб підключити всі такі об’єкти. А після того будемо планувати вже підключення житлових будинків. Але підключення житлових будинків, нагадую, згідно діючого законодавства починається після того, як середньодобова температуру протягом трьох діб поспіль буде менше ніж вісім градусів за Цельсієм".

Без гарячого водопостачання через  планові роботи та аварійні ситуації у Києві зараз знаходиться близько тисячі будинків. У КМДА посилаються на зношеність тепломереж і гарячу воду киянам обіцяють не раніше опалення.

Згідно останніх повідомлень, столиця готова до опалювального сезону на 97%. Нагадаємо, раніше ПАТ "Київенерго" заявляв, що опалювальний сезон у столиці знаходиться під загрозою зриву через борги населення за послуги та борги держави за пільги та субсидії.

Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА:

"Маємо сьогодні факт укладання договору на газ між "Київенерго" і НАК "Нафтогаз". Тобто, питання заборгованості за газ – вона є. Але не є на якихось критичних відмітках. Сьогодні не стоїть і не буде впливати на початок опалювального сезону і на його проходження. Тому, посилаючись на офіційні джерела "Київенерго" ми можемо говорити про те, що "Київенерго" готове сьогодні подати тепло як у заклади бюджетної сфери, так і в будинки міста Києва".

Також чиновник відзначив, що ціни на газ для бюджетних установ підвищилися у 1,6 разів, але вартість тепла при цьому не зросла. Через що планується або повертати попередню ціну на газ, або підвищувати вартість теплопостачання.

Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА:

"Тобто, тут два варіанти вирішення цієї ситуації – або перший або другий повинні бути реалізовані. Мова не йде про вартість тепла для населення, мова йде про вартість тепла для бюджетних організацій. Ціна на газ для населення не змінювалася і ціна на опалення для населення не змінювалася і буде як була наприкінці минулого опалювального сезону".

Раніше повідомлялося, з 1 жовтня тарифи на газ в Україні можуть збільшитися на 19%, через це у багатьох містах вже обговорюють підвищення вартості опалення та гарячої води. Для бюджетних підприємств ціна на опалення може підвищитися на 31%, але якщо підвищиться тариф на газ – цей відсоток може бути вищим.

Згідно  постанові Кабінету міністрів 187, уряд послуговується новою методикою розрахунку ціни газу для населення, яка підлягає перегляду щопівроку – 1 квітня і 1 жовтня. Формула була прописана урядом напередодні отримання чергового траншу від МВФ.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram