СБУ зробить чиновників "невиїзними"
Загрузка плеера...

Наприкінці минулого тижня представники Служби безпеки України виступили з ініціативою заборонити вітчизняним політикам та чиновникам поїздки до Росії. Керівництво відомства вважає, що це дозволить захистити нашу державу в умовах гібридної війни. Відповідний законопроект невдовзі може бути зареєстрований у Верховній Раді. Порушникам обіцяють суворе покарання – щонайменше три роки ув’язнення.

Юристи розглянули пропонований СБУ документ та дійшли однозначного висновку: він неконституційний. Обмеження, на якому наполягає Служба безпеки, грубо порушує не лише Основний Закон, але й Конвенцію про захист прав людини. Перше, що кидається у вічі, – відсутність чітких формулювань. Невідомо, як саме правоохоронні органи мають визначати, чи здійснювалася поїздка до країни-агресора "з метою нанесення шкоди національним інтересам". Документові також бракує конкретики щодо осіб, на яких поширюється його дія, адже поняття "політик" – дуже широке.

Досі немає відповіді на запитання, хто саме вноситиме законопроект на розгляд парламенту. Сама СБУ на такі дії не вповноважена. До того ж, відомство не має права використати для цього якогось депутата. Теоретично подати документ може Президент, але навряд чи гарант залишить його у нинішній редакції.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram