Останній Нобель 2017 року дістався американцеві
Загрузка плеера...

Заповіт Альфреда Нобеля не містив вказівок щодо запровадження премії за визначний внесок у економічну галузь. Втім, у 1969 році Банк Швеції почав нагороджувати найталановитіших економістів спеціальним призом, названим на честь винахідника динаміту. Традиційно переможця оголошують у Королівській академії наук, так само, як лауреатів з хімії, фізики, медицини та літератури.

Цього року комітет відзначив досягнення американця Річарда Талера. Вчений відомий своїми працями у сфері економічної та фінансової поведінки. Він є автором так званої теорії "керованого вибору". Під час президентства Барака Обами Талер працював радником голови держави. Для нього це вже не перша престижна нагорода – 2005 року економіст отримав приз, названий на честь нобелівського лауреата Пола Самуельсона.

Нагадаємо, що розмір премії, яку присуджує Королівська академія наук Швеції, у 2017 році було підвищено до 9 мільйонів крон – це приблизно 1 мільйон 110 тисяч американських доларів. Церемонія вручення медалей лауреатам відбудеться 10 грудня – у день смерті Альфреда Нобеля.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram