Порошенко затвердив пенсійну реформу
Загрузка плеера...

Президент України Петро Порошенко підписав законопроекти про перерахунок пенсій. Сам гарант назвав це "відновленням справедливості" і запевнив, що механізм регулярного перерахунку виплат працюватиме на постійній основі.

На своїй сторінці у Facebook Порошенко похизувався тим, що пенсійна реформа не передбачає збільшення пенсійного віку. Про збільшення необхідного страхового стажу, яке для багатьох вплине і на тривалість праці, Президент не став згадувати.

Відзначимо, що в остаточному законопроекті враховано можливість придбання стажу. У Міністерстві соціальної політики пояснили, що жодних обмежень для бажаючих докупити стаж немає. Щоправда, коштуватиме це в два рази дорожче, ніж звичайна сплата соціального внеску. Таким чином, за один рік доведеться заплатити близько 17 тис. грн (при розмірі мінімальної зарплати у 3200 грн).

Нагадаємо, з наступного року для того, щоб вийти на пенсію у 60, треба заробити 25 років страхового стажу. А у 2028 для виходу на заслужений відпочинок треба буде заробити вже 35 років стажу. Тим громадянам, які не впораються з цим, доведеться працювати довше. Якщо ж людина досягне віку 65, не пропрацювавши 15 років, вона отримуватиме виплати у розмірі прожиткового мінімуму.

У Пенсійному Фонді пообіцяли виплатити пенсіонерам додаткові кошти за цей місяць до 25 жовтня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram