Рада ухвалила реінтеграцію з димовою шашкою та "Опоблоком"
Загрузка плеера...

Верховна Рада ухвалювала президентські закони про реінтеграцію Донбасу. На порядку денному – перше читання президентського законопроекту 7163. Поки інші билися, законопроект 7163 підтримали 233 депутати. Ближче до голосування за другий законопроект 7164 у сесійній залі стало гаряче в буквальному сенсі слова. У хід пішла димова шашка. Законопроект 7164 продовжується на один рік дія так званого закону про особливий статус Донбасу. Голосували за цей законопроект в цілому. "За" – 229 народних депутатів, 9-ть з яких – представники "Опозиційного блоку"…

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Я поставлю на голосування за основу вилученням ч. 1 ст. 7, в якій згадуються "мінські угоди"… Зупиніться! Я прошу зупинитися! Ми переходимо до голосування! Я прошу усіх зайняти робочі місця… Зупинись, ти! "

Ось так Верховна Рада ухвалювала президентські закони про реінтеграцію Донбасу. Трибуна та президія виявилася заблокованими коаліцією ще до початку засідання. Представники БПП та "Народного фронту" перехопили ініціативу у інших фракцій, які заблокували роботу парламенту напередодні.

Андрій Іллєнко, народний депутат (позафракційний):

"Я так розумію, є тиск із-за закордону, але це не повинно впливати на позицію депутатів, які давали присягу українському народу і повинні відстоювати його інтереси. І це є принципове питання".

На порядку денному – перше читання законопроекту "Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". Спікер зазначив, що позиція по Криму буде узгоджена до другого читання, а пункт про "мінські угоди" вилучається одразу. 

Максим Бурбак, народний депутат (голова фракції "Народний фронт"):

"На вимогу "Народного фронту" із законопроекту було вилучено всі посилання на "мінські домовленості". Без наших голосів цей проект не пройде!".

На цьому ж наголосили і "радикали", які, поки інші билися, зрештою і підтримали законопроект у першому читанні.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Я ставлю на голосування проект закону "Про особливості державної політики… Колеги! На балконі діти, які дивляться на вас!.. Проект закону "Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" і з вилученням ч. 1 ст. 7, в якій згадуються мінські угоду №7163 – за основу"

За тим, що відбувається у залі, спостерігали не лише голова РНБО та заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, а й діти, які прийшли до парламенту на екскурсію – на що неодноразово звертали увагу головуючі.

Ірина Геращенко, народний депутат, заступник голови Верховної Ради України:

"Я хочу вибачитися перед українськими дітьми, які сьогодні є у цій залі, за той безлад, який влаштували дорослі дяді і тьоті. Вибачте їх!"

Ближче до голосування за другий законопроект, яким на один рік продовжувалася дія так званого закону про особливий статус Донбасу, у сесійній залі стало гаряче в буквальному сенсі слова – у хід пішла димова шашка.

Юрій Левченко, народний депутат (позафракційний):

"Я зараз, щоб не було ніяких спекуляцій від президії, щоб нікого не звинувачували, заявляю офіційно з трибуни Верховної Ради і беру на себе відповідальність: ту димову шашку запалив я! І я вважаю, що зробив правильно. Тому що я б цей парламент спалив! Щоб він не робив те, що він робить – ті антиконституційні речі, щоби ви не порушували присягу, щоби ви всі не знущалися над українським народом! Тому так –я ту шашку запалив і запалю ще багато разів для того, щоб не було цих зрадників тут.

Ірина Геращенко, народний депутат, заступник голови Верховної Ради України:

"Я прошу припинити виступи, які суперечать Конституції України! Вимкніть мікрофон будь-ласка!".

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Я прошу дуже коротко, тому що отруйний газ пустили в зал і я прошу дуже лаконічно виступати!". 

Документом передбачено, що на тимчасово окупованих територіях має з’явитися місцеве самоврядування, але не раніше як з цієї території будуть виведені незаконні озброєнні формування та військова техніка.

Сергій Соболєв, народний депутат (заступник голови фракції "Батьківщина"):

"Законом, за який зараз проголосує "Опозиційний блок", "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт", ви пролонгуєте дію закону, яка фактично узаконює російську окупаційну владу на цих територіях! І ви побачите на табло, хто за це проголосує".

Голосували за цей законопроект в цілому, "за" – 229 народних депутатів, 9-ть із яких – представники "Опозиційного блоку", який позиціонує себе як опонент чинної влади

Народні депутати:

""Опоблок"! Ви з "Опоблоком" голосуєте, ви зраджуєте присягу!

Закон прийнято, не розходиться – ми маємо прийняти іще дві постанови".

На порядок денний Верховної Ради було також винесено скасування голосування за ухвалені з порушенням регламенту у парламенті цього тижня судову та пенсійну реформи. Але щойно президентські закони були проголосовані, депутати почали стрімко залишати залу й обидві постанови було провалено. Спікер достроково закрив засідання, посилаючись на технічні причини.

Юрій Дерев’янко, народний депутат (позафракційний):

"Йому важливо було провалити ці всі постанови, і тільки після провалення всіх постанов він може реформи підписати. Він підняв якусь норму регламенту, яка говорить про те, що у разі, якщо є дії у Верховній Раді, які мають дії начебто злочину, то головуючий має право або зробити перерву, або закрити засідання Верховної Ради. Але пан Парубій цього не зробив, якщо він має на увазі ту димову шашку, яка з’явилася у Верховній Раді. Пан Парубій цього не зробив, оскільки йому байдужа була та норма регламенту – йому було важливо протягнути торгівлю на крові, йому важливо було протягнути неконституційну ситуацію, пов’язану з особливим статусом певних територій…".

А до порожньої сесійної зали зайшла слідчо-оперативна група, яка почала обстежувати місце підпалу димової шашки, про що повідомив на своїй сторінці у соцмережі народний депутат Ігор Луценко.

Ігор Луценко, народний депутат ("Батьківщина"):

"Це свідчить про те, що розглядається варіант притягнення до кримінальної відповідальності тих, хто підпалював димову шашку. Це виглядає достатньо комічно, оскільки сам Парубій свого часу активно займався саме таким – тобто, з нього брали приклад, мабуть, його наступники. Мабуть, це було б історично неправильно займатися з його сторони такими речами".

Нагадаємо, під час ухвалення так званих "харківських угод" 2010 року тоді ще народний депутат Андрій Парубій разом із колегою Гримчаком також запалювали у сесійній залі димові шашки.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram