Бізнес і "маски-шоу": ГПУ пообіцяло обмежити спецназ
Загрузка плеера...

У Генеральній прокуратурі вирішили обмежити кількість обшуків на підприємствах із задіянням спецпризначенців. У прес-службі відомства зазначають, що очільник ГПУ Юрій Луценко підписав відповідний лист-орієнтування, документ мають розіслати підлеглим структурам.

Документ про непорушення прав суб'єктів господарювання було підписано у присутності представників Ради бізнес-омбудсменів та бізнес асоціацій. Більшість положень цього листа насправді закликають працівників прокуратури до сумлінного виконання вимог процесуального законодавства. Це, зокрема, пред'явлення судової ухвали, що дає право на обшук, допуск адвокатів, відеофіксація слідчих дій, тощо. Залучення спецпідрозділів обмежили лише тими випадками, коли представники бізнесу чинять фізичний опір слідчим, що розслідують тяжкі та особливо тяжкі злочини.

У Раді бізнес-омбудсменів заявили, що будуть фіксувати факти можливих порушень. Відзначимо, що у Європейській бізнес асоціації вважають проблему значно ширшою. Справа в тому, що сьогодні український бізнес страждає від неузгоджених і часто невиправданих дій не однієї, а кількох силових структур. Зокрема, у роботу підприємців можуть втручатись працівники поліції, прокуратури, СБУ та податкової. Статистика Ради бізнес-омбудсмена засвідчує, що кількість скарг на дії силовиків постійно зростає, найчастіше до правозахисників звертаються представники малого бізнесу.

Нагадаємо, у березні уряд погодив законопроект про створення служби фінансових розслідувань. Політики пообіцяли, що цей орган об'єднає функції різних контролюючих структур. Прем'єр-міністр запевнив, що профільний комітет парламенту має розглянути документ протягом місяця.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram