У Раді терміново розглядали законопроекти про реінтгерацію
Загрузка плеера...

Верховна Рада включила до порядку денного законопроекти про реінтеграцію Донбасу, що Президент вніс на розгляд парламенту 4 жовтня. Поки у Раді відбувалося ранкове засідання, законопроекти розглядав профільний комітет. Депутати не підтримали і відправили на доопрацювання законопроект 7164. Одночасно відбувалася зустріч представників фракції "БПП" із Президентом.

Колег по опозиції після засідання комітету відмовився підтримувати "Народний фронт". Було ініційовано повторне засідання Комітету з питань національної безпеки та оборони.

Закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" було ухвалено минулим скликанням на закритому засіданні 2014 року. До розгляду парламенту було запропоновано також два альтернативні законопроекти.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"213… Друзі, ви, очевидно, не збагнули! Це закон, який називає Росію агресором. Це той закон, який дає нам перспективу нашої роботи і нашої діяльності з окупованими територіями. Це законопроект, який готувався у РНБО. Ви, очевидно, не зорієнтувалися. Я прошу змобілізуватися і підтримати".

Верховна Рада з другої спроби включила до порядку денного законопроекти про реінтеграцію Донбасу та про подовження особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Сергій Березенко, народний депутат (заступник голови фракції "БПП"):

"7164 будемо голосувати в цілому – там є всього одна зміна. 7163 ми проголосуємо за основу і доопрацюємо у другому читанні, де врегулюємо всі моменти, пов’язані з тими чи іншими побажаннями народних депутатів".

Напередодні Президент вніс на розгляд парламенту два законопроекти – "Про особливість державної політики по забезпеченню державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей" та "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Олег Осуховський, народний депутат (позафракційний):

"Влада постійно такими способами діє, що в останній день, в останню хвилину – щоби не було більшого ще збурення народу".

Поки у Раді відбувалося ранкове засідання, законопроекти розглядав Комітет з питань національної безпеки і оборони. Депутати не підтримали і відправили на доопрацювання законопроект 7164, яким Президент пропонує подовжити на 1 рік дію закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих територіях Луганської та Донецької областей".

Олег Петренко, народний депутат (фракція "БПП"):

"По першому законопроекту – великому, де Росія визнається агресором, де вводиться статус бойових дій, які зараз там відбуваються, – то його рекомендували голосувати у першому читанні".

Одночасно у нетрях парламенту відбувалася зустріч представників фракції "БПП" із Президентом.

Сергій Лещенко, народний депутат (фракція "БПП"):

"Захід його тисне, потім посли і до нас приходять і кажуть: "Ви ж проголосуйте, нам же треба з Росією вести діалог і показати, що це вони блокують, а не ми. Ви хоч перше читання проголосуйте, а потім ми вже зможемо з ними вести розмову". Ну, це нагадує просто, як парламент має бути якимось допоміжним інструментом якихось кулуарних або непублічних діалогів щодо цього питання".

Колег по опозиції після засідання комітету відмовився підтримувати "Народний фронт".

Андрій Тетерук, народний депутат (заступник голови фракції "Народний фронт"):

"Після розгляду комітетом позиція фракції "Народного фронту" полягає в тому, що ми не будемо підтримувати президентський законопроект 7163 доти, поки там будуть будь-які згадки про "мінські домовленості". І я впевнений, що все це буде виправлено".

Зрештою, в обідню перерву було ініційовано повторне засідання Комітету з питань національної безпеки та оборони.

Іван Вінник, народний депутат (фракція "БПП"), секретар Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони:

"Ми збираємося о другій годині розглядати доопрацьований законопроект 7164, який не знайшов підтримки у комітеті. По ньому буде окремо прийматися рішення".

Нагадаємо, закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", термін дії якого пропонується подовжити депутатам, було ухвалено минулим скликанням на закритому засіданні 2014 року.

Сергій Соболєв, народний депутат (заступник голови фракції "Батьківщина"):

"Цей закон буде ухвалено тими самими політичними силами. Тільки роль "Партії регіонів" гратиме "Опозиційний блок". І я думаю, що тут нічого не зміниться".

Законопроекти про реінтеграцію обговорювалися чотири місяці і не мали єдиної редакції. За словами депутатів, документи уточнюють та формалізують ситуацію на Сході України, але питання повернення непідконтрольних територій залишається у політико-дипломатичній площині.

До розгляду парламенту було запропоновано також два альтернативні законопроекти.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram