Літературного Нобеля отримав японський британець
Загрузка плеера...

Лауреатом Нобелівської премії з літератури 2017 року став британський письменник японського походження Кадзуо Ісігуро. Комітет, що обирав переможця, відзначив письменника за, цитуємо, "романи великої емоційної сили, в яких він розкрив прірву під нашим ілюзорним відчуттям зв’язку зі світом".

Ісігуро народився у Нагасакі, але у шестирічному віці разом із сім’єю емігрував до британського міста Гілфорд. В університеті вивчав англійську мову і саме нею написав усі свої твори. Найвідоміші його романи – "Залишок дня" та "Не відпускай мене". 1989 року Ісігуро був удостоєний Букерівської премії – найвищої нагороди у світі англійської літератури. Книги етнічного японця були успішно екранізовані у Голлівуді. У 2008 році журнал "Time" включив його до списку кращих британських письменників післявоєнного часу.

Нобелівському комітету залишилося визначитися ще з двома лауреатами. 6 жовтня буде оголошено ім’я власника премії миру, а на початку наступного тижня у Стокгольмі визначать, кому дістанеться приз за найбільший внесок у розвиток економічних наук.  

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram