Кабмін хоче змінити територіальний устрій країни
Загрузка плеера...

В уряді запланували зміни адміністративно-територіального устрою України. У Кабміні пояснюють, що це дозволить скоротити апарат чиновників і зекономити бюджетні кошти, адже сьогодні функції райрад, держадміністрацій та органів місцевого самоврядування часто дублюються.

Щоправда, утворення та ліквідація районів, а також зміна їх меж належать до повноважень парламенту, тому віце-прем'єр Геннадій Зубко закликав народних депутатів до прийняття відповідного рішення. Прес-служба міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства повідомила, що у відомстві розглядають чотири основних варіанти змін.

Перший варіант передбачає впровадження змін на території всієї країни або ж окремих областей. Другий – ліквідацію окремих районів у тому випадку, якщо усі територіальні громади там уже об'єдналися. У таких районах також можна достроково припинити повноваження районних рад.

Крім того, у Кабміні розглядають можливість об'єднання двох і більше суміжних районів в одну територіальну одиницю.

У Мінрегіоні наголосили на тому, що дублювання повноважень ускладнює процес розподілу комунального майна та визначення юрисдикції відомств. При цьому на утримання управлінського апарату іноді витрачають стільки ж коштів, скільки і на забезпечення соціального захисту населення.

Зазначимо, сьогодні усі територіальні громади об'єдналися на території п'яти районів у Дніпропетровській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській та Запорізькій областях. У восьми областях сформовано ОТГ, що охоплюють територію всього району, а 29 тергромад об'єднали два або і три райони. Загалом в Україні 490 районів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram