ВККС і рада доброчесності обмінялись звинуваченнями
Загрузка плеера...

Конфлікт навколо призначення до Верховного Суду України осіб із сумнівною репутацією набирає обертів.

Після численних заяв Громадської ради доброчесності, яка розкритикувала призначення кандидатів, що не відповідають етичним критеріям, свою позицію озвучили у Вищий кваліфікаційній комісії суддів. Тут вважають, що рада доброчесності перевищує свої повноваження. У ВККС зазначили, що цей орган не може приймати остаточне рішення, адже він повинен лише допомагати в аналізі кандидатур.

Крім того, у Вищий кваліфікаційній комісії вказали на недоліки у роботі самої ради доброчесності. ВККС посилається на висновки експертів Ради Європи. Зокрема, тут зазначено, що у 17 випадках члени ради використовували інформацію з ненадійних джерел. Стільки ж разів до висновків потрапляла стороння інформація. Крім того, у чотирьох випадках раді доброчесності закидають неоднаковий підхід до оцінки кандидатів.

У Вищий кваліфікаційній комісії розкритикували заклик щодо блокування сумнівних кандидатур, який ГРД надіслала Президенту України. У ВККС пояснили, що гарант не має засобів впливу на призначення або звільнення суддів.

Громадська рада доброчесності вже відреагувала на звинувачення з боку ВККС. Тут пояснили, що при розгляді кандидатур діяли винятково у правовому полі, аналізуючи інформацію, пов'язану з професійною діяльністю претендентів. Крім того, у раді доброчесності заявили, що висновки експертів з Ради Європи, на які посилаються їх опоненти – насправді лише проект звіту українських юристів, який навіть не було погоджено.

Тим часом представництво ЄС в Україні закликало чиновників пояснити скандальну ситуацію.

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія за результатами конкурсу включила до списку переможців 30 осіб, які отримали негативний відгук від Громадської ради доброчесності. Вища рада правосуддя погодила 25 з них.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram