"Батьківщина" – просіла, "Опоблок" - рухнув, "За життя" - стабільна
Загрузка плеера...

44,8% українців підтримують ідею дострокових парламентських виборів. Трохи більше 33% (33,4%) наразі не бачать потреби у їх проведенні, ще 21,6% не змогли чітко сформулювати свою позицію, відповідаючи на це питання. Такі результати опитування, яке провели декілька українських соціологічних і медійних інституцій у рамках проекту "Територія реформ. Кризовий моніторинг".

Досліджуючи електоральні настрої громадян нашої держави, у респондентів поцікавилися, за кого б вони голосували, якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчої неділі. Електоральні симпатії українців розподілилися наступним чином…

Юрій Лісничий, директор Інституту аналізу та прогнозування:

"Партія "Батьківщина" Юлії Тимошенко – 9,2%. "Солідарність" – 8,6% українців віддали би свої голоси. Далі партія "За життя" Вадима Рабіновича – 7,1%. Радикальна партія Олега Ляшка – 6,8%, "Опозиційний блок" Юрія Бойка – 5,2%. "Громадянська позиція" – 3,9%, "Самопоміч" – 3,7%, ".

Порівнюючи результати попередніх подібних соціологічних досліджень уподобань електорату, які проводили у серпні цього року, експерти зауважили, що за доволі короткий час лідер політичних симпатій українців - "Батьківщина" Юлії Тимошенко втратила кілька відсотків. Рейтинг "Опозиційного блоку" Юрія Бойка також знизився, приблизно на 2%.

Юрій Лісничий, директор Інституту аналізу та прогнозування:

"Ми взяли для орієнтиру результати соціологічних досліджень, які були проведені в серпні. По динаміці ми бачимо: Партія "Батьківщина" Юлії Тимошенко - просідання рейтингу. Зберігаючи перше місце, підтримка українців дещо впала. Ми бачимо серйозне падіння рейтингу "Опозиційного блоку" за останній місяць в районі 1,8%-2%.Це схоже у відсотковому співвідношенні з падінням рейтингу партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко, яка втратила приблизно 1,5%-1,7% підтримки українців".

На думку політологів та соціологів, втрата симпатій електорату, зокрема, "Батьківщини" може бути пов'язана із невдалим експериментом Юлії Володимирівни об'єднатися із політичною силою Міхеїла Саакашвілі. А от суттєве просідання рейтингу "Опозиційного блоку" може бути спричинене голосуванням у парламенті представників цієї політсили разом із провладними фракціями. Відзначили експерти і стабільну позицію в рейтингу партії Вадима Рабиновича "За життя", яка уже не вперше замикає трійку лідерів.

Юрій Лісничий, директор Інституту аналізу та прогнозування:

"Попри певний стабільний електорат, який підтримує провідні політичні партії, є серйозний запит на нові політичні сили. Це показують і результати "Руху нових сил" і партії "За життя" перш за все. Стрімкий набір електоральних позицій і їх утримання - це свідчення того, що населення шукає інші обличчя, іншу позицію".

Соцдослідження проводилося з 12 по 25 вересня 2017 року. Методом індивідуального інтерв'ю було опитано 2014 респондентів у 24 областях України, за винятком тимчасово непідконтрольних територій.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram