Закон про освіту набув чинності
Загрузка плеера...

В Україні набув чинності "Закон про освіту". Верховна Рада проголосувала за нього 5 вересня, і це одразу спричинило міжнародний скандал через мовні норми закону. Представники нацменшин навчатимуться рідною мовою лише у молодших класах, після цього освітній процес здійснюватимуть держаною мовою. Втім, викладання кількох дисциплін мовою національних меншин можуть продовжувати і у старших класах.

Такий підхід викликав обурення у румунських та угорських політиків, які побачили у цьому порушення прав меншин.

Представники ЄС вже закликали Україну якнайшвидше передати закон на експертизу до Ради Європи. Голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі назвав такий крок найкращим способом для врегулювання конфлікту.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила про готовність передати текст документу до Венеціанської комісії, яка визначає відповідність законів європейським цінностям і стандартам. Втім, у Міносвіти пояснили, що цим займатиметься Міністерство закордонних справ. Висновок комісії сподіваються отримати до кінця осені.

Зазначимо, що закон передбачає і інші зміни. Для школярів це означає початок дванадцятирічки. Початкова школа перейде на нову програму вже з наступного навчального року. Базову середню освіту переведуть на цю систему у 2022 році, а профільну – через десять років, у 2027. Зміниться тривалість вищої освіти –одержати ступінь бакалавра можна буде за три роки.

Крім того, мають бути змінені правила контролю за освітнім процесом. Закон також передбачає поступове підвищення зарплат вчителів.

>

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram