Німці обирають новий склад парламенту
Загрузка плеера...

24 вересня понад 60 мільйонів виборців у Німеччині визначають політичний курс країни на наступні чотири роки. Від того, хто саме здобуде більшість у новому скликанні Бундестагу, залежить, окрім іншого, й доля так званого "нормандського процесу".

Волевиявлення відбувається за змішаною системою: кожен громадянин голосує за конкретного кандидата та за партію. Згідно з результатами останніх опитувань, п’ятивідсотковий бар’єр долають шість політичних сил.

Перемогу пророкують блоку ХДС/ХСС, який очолює чинна канцлер Ангела Меркель. Більше третини німців хочуть, аби вона й надалі очолювала уряд. Друге місце, якщо вірити соціологам, мають зайняти соціал-демократи під проводом Мартіна Шульца. Їх підтримує кожен п’ятий виборець. Ультраправа "Альтернатива для Німеччини", ліві, "зелені" та ліберали змагатимуться за щаблі з третього по шостий. Саме від результату цих партій багато в чому залежить формування коаліції.

Погляд Меркель на ситуацію в Україні не є загадкою, тож її успіх гарантує збереження санкцій проти Росії та подальший помірний тиск на Кремль. Щодо Шульца все не так однозначно. Сам він відомий гострими заявами на адресу РФ, втім, одним з пунктів програми СДП є скасування санкцій, щойно з’явиться поступ у виконанні Мінських домовленостей.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram