Зубожіння і проїдання: депутати прокоментували Держбюджет-2018
Загрузка плеера...

Народним депутатам презентували проект Держбюджету на 2018-й рік. Основні пріоритети озвучив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Олександр Данилюк, міністр фінансів України:

"Це медицина, освіта, соціальна сфера, оборона, підтримка фермерів, дороги, децентралізація та енергоефективність".

За словами міністра, на безпеку та оборону пропонується виділити близько 160 мільярдів, 133 мільярди гривень буде спрямовано для адресних субсидій. Фінансування медицини збільшиться на 11% і складе 124 мільярди гривень. На освіту з бюджету виділять 218 мільярдів. Зарплата вчителів при цьому зросте на 25%, прожитковий мінімум на 9%, а мінімальна зарплата вже з 1 січня виросте до 3723-х гривень. Зростає все. А за рахунок чого?

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"Наше завдання спільне, щоб ми добилися стійкого економічного зростання. Так от – у наступному році ми передбачаємо, що зростання економіки буде дорівнювати 3%".

Олександр Данилюк, міністр фінансів України:

"Уряд однозначно проти підвищення податків. Бо ми зацікавлені у розвитку сприятливого бізнес-середовища. Звісно, і вам і нашим колегам в уряді хотілося б фінансувати більше видатків. Однак, треба виходити з того, що в нас обмежений ресурс".

Але на думку депутатів, теза міністра про те, що податки не зростатимуть не витримує жодної критики.

Тетяна Острікова, народний депутат України (фракція "Самопоміч"):

"Тому що у самій пояснювальній записці до державного бюджету зазначено - 6 мільярдів гривень додаткових надходжень за рахунок підвищення ставок акцизу через індексацію. 7,3 мільярди гривень – на тютюнові вироби через підвищення ставок акцизів саме по приведенню їх до законодавства рівня ЄС. Але зарплата у нас залишається українська 1627 Те ж саме стосується рентної плати на радіочастоти – це мобільні оператори перекладуть у тарифи. Тому і акцизи і мобільні тарифи одразу вдарять по кишенях населення. І це прямо спростовує тезу міністра фінансів про те, що не підвищуються податки".

За словами першого заступника голови бюджетного комітету, дохідна частина проекту написана з урахуванням індексації деяких податків та підвищення акцизів до рівня ЄС. Що означає – її реалізація залежить від ухвалення парламентом відповідних законопроектів.

Юрій Деревянко, народний депутат України (позафракційний):

"Він не розрахований на стимулювання економічної активності. Я б сказав, що навпаки – на її пригнічення. Враховуючи те, що ніяких новацій стосовно зменшення податків не відбуваються. А ми бачимо, що навпаки – уряд пропонує збільшити ряд податків на різні речі і за рахунок цього також отримати більше доходів".

На енергоефективність проектом Держбюджету передбачено 800 мільйонів гривень плюс стільки ж – від міжнародних донорів, доповів депутатам міністр Данилюк.

Віктор Галасюк, народний депутат України(фракція "РПЛ"):

"На енергомодернізацію, на теплі кредити – 800 мільйонів гривень, а на субсидії понад 50 мільярдів гривень. Це на консервацію системи! Це на проїдання! Це просто кошти сировинним олігархам".

Не почули депутати пояснення уряду щодо девальвації національної валюти з 26-ти до 30,1 гривень за долар.

Олександра Кужель, народний депутат України (фракція "Батьківщина"):

"Рівень споживчих цін росте, інфляція іде і якщо навіть зарплата стане три п’ятсот, п’ять. У цей час ціни з 27 стали перераховані на долар 30,1. І ми з вами оцю різницю вже не можемо сплатити. А ми сьогодні з тисячі гривень, які були у 2014-му році можемо купити перелік товарів тільки на 600. Ми на 40% стали усі біднішими. І коли ми за ці три роки маємо 60% за межею бідності, ми маємо катастрофу. І тому сьогодні не є питання – де вони будуть брати. Вони будуть брати гроші від нашої бідності, від інфляції. Бо уже підприємці всі почули, що долар буде 30,1. І підвищення пенсій, зарплат – воно все це з’їсть. Підвищення, знову, комунальних послуг. Це навіть не проїдання. Це зубожіння бюджет".

За словами голови Верховної Ради, тепер робота над проектом держбюджету переходить до профільного комітету. Згідно бюджетного кодексу, документ мають розглянути у першому читанні до 20 жовтня. Ухвалити державний кошторис у другому читанні – до 20 листопада.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram