За непрофесіоналізм уряду знову розплачуватимуться українці
Загрузка плеера...

Допоки співпраця України та МВФ зависла у повітрі, наша держава, як і планував уряд, у пошуках фінансування вийшла на міжнародний ринок запозичень.

Олександр Савченко, екс-голова НБУ:

"Ви знаєте, що ці гроші на валютний ринок не йдуть, а йдуть у резерви, використовуються на погашення старих боргів, дуже рідко на валютні інтервенції".

Віктор Скаршевський, економіст:

"Кредит МВФ может только лишь приостановить начавшуюся девальвацию, но остановить и предотвратить ее не в состоянии. Больше траншей от МВФ Украине и не нужно было, а теперь тем более, после того, как Украина разместила евробонды на 3 млрд долл. по невыгодным ставкам еще и на 15 лет".

Хоча гарант наголосив, що залучення 3 мільярдів доларів на 15 років свідчить про позитивні оцінки інвесторами українських реформ, експертне середовище такий крок влади сприйняло доволі скептично. На думку фахівців, такі дії уряду лише вкотре демонструють його непрофесіоналізм.

Віктор Скаршевський, економіст:

"Это говорит о том, что нынешнее правительство просто не верит в экономический рост Украины. Ведь зачем брать на 15 лет под такую дикую ставку, если можно было взять на 2-4 года, а дальше с 2020-го, 2021-го года брать под 2-3%, как это делают нормальные страны. Раз взяли на 15 лет, значит, считают, что через 10 лет будут точно такие же плохие условия для Украины на рынках капитала".

Але найгірше, кажуть економісти, за такі рішення та дії влади будуть розплачуватися, як завжди, прості громадяни із власних кишень. І ось чому…

Віктор Скаршевський, економіст:

"Потому что ежегодно по этому кредиту надо будет отдавать 225 млн долл. процентов. То есть, правительство непрофессиональное. А граждане финансируют этот непрофессионализм. Тут напрашивается вывод, что надо менять непрофессиональное правительство на профессиональное ".

Разом з тим аналітики пояснюють, що ані транші від МВФ, ані вихід на міжнародні ринки запозичень не впливають на коливання та нестабільність валютного ринку України. Хоча частенько нас запевняють у протилежному. Виходячи з нинішньої економічної ситуації в країні, щоб закрити чималі фінансові дірки, аналітики прогнозують чергову девальвацію гривні та здорожчання долара.

Олександр Савченко, екс-голова НБУ:

"Мій прогноз на кінець року: 27-28 грн за дол. той курс, який ми будемо мати на кінець року, якщо ми не отримаємо кредит від МВФ. Якщо ж ці кошти ми отримаємо, то не думаю, що курс може опуститися нижче 27,5 грн за дол.".

Віктор Скаршевський, економіст:

"Если брать дальнейшие перспективы, то эксперты прогнозируют, что внешнеэкономическая конъюнктура может ухудшиться, цены могут просесть, поэтому курс 30 грн за долл. к концу следующего года, который закладывается в бюджет, еще может показаться оптимистическим".

Тим часом українцям лише доводиться розводити руками та щільніше затягувати паски.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram