Лікування за кордоном
Загрузка плеера...

У п’ятирічної племінниці Олени онкологія. Дівчині необхідно провести трансплантацію кісткового мозку. В Україні не роблять такі операції для діток від неродинного донора. Тому рідні онкохворої Наталі звернулися до закордонної клініки.

Олена Ященко, тітка онкохворої дитини:

"Звернулися у клініку за кордоном, яка виставила дуже велику суму і на операцію, і на реабілітацію після неї. І коли ми дізнались, що у нас, в Україні, є черга лікування за кордоном у МОЗ, ми до неї звернулися, стали в ту чергу, але на жаль, грошей немає".

У 2017 році з державного бюджету на програму "Лікування громадян України за кордоном" виділили понад 203 млн грн. На ці кошти на лікування направили 74 людини, із них – 34 дитини.

Олена Ященко, тітка онкохворої дитини:

"Їх витратили на перших людей, які були в цій черзі з нового року і все... А у чергу мало не щодня стають нові й нові люди, які потребують пересадки органів, кісткового мозку. Ця програма не "бідкається", вона не шукає грошей…. Гроші ходимо і просимо у Кабміну ми, пацієнти та їх родичі."

Олена розповідає – люди мітингують, пишуть звернення до Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я, та результату немає.

Олена Ященко, тітка онкохворої дитини:

"Минулого разу, коли виділили додатково 186 млн грн і їх вистачило на 47 із 119 людей, ми спитали, що нам далі робити, і вони прямим текстом сказали: ідіть до депутатів і просіть гроші."

Нагадаємо, у бюджеті-2018 на охорону здоров’я закладено 86 млрд грн, із них 112 млн виділять для розвитку послуг з трансплантації в Україні. Щоб у майбутньому хворі на первинну легеневу гіпертензію чи хронічну ниркову недостатність лікувались в українських лікарнях. Та як бути тим, у кого лишились лічені дні?

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram