МВФ та Світовий банк критикують пенсійну реформу
Загрузка плеера...

Світовий банк та Міжнародний Валютний Фонд розкритикували поправки до проекту пенсійної реформи. Зарубіжні партнери виклали свої претензії у листі, який направили прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману.

У документі виокремили п'ять пунктів, які викликають особливе занепокоєння і можуть стати перешкодою для подальшої співпраці України з МВФ та Світовим банком. Це терміни проведення індексації пенсій та запровадження накопичувальної системи, виплата допомоги людям, які не мають необхідного стажу та розширення категорій діяльності, яку зараховуватимуть до пенсійного стажу (зокрема, навчання у вищих навчальних закладах).

Партнери вважають, що запуск накопичувальної системи слід відкласти до того часу, коли влада напрацює необхідні механізми. Якщо фінансування буде здійснюватись за рахунок єдиного соцвнеску, дефіцит Пенсійного фонду поглибиться. А от з проведенням індексації, на думку донорів, зволікати не варто. Осучаснення пенсій має початись у 2019 році. Парламент не має встановлювати правила індексації, адже цей процес не повинен залежати від передвиборних амбіцій політиків.

У МВФ та Світовому банку також незадоволені ініціативою щодо зарахування до стажу періоду підприємництва, перебування у декретній відпустці та навчання у вишах. Партнери вважають ,що у цей період громадяни все одно мають сплачувати внески. Відповідно, люди, які досягли 60 років, не заробивши страхового стажу, не повинні розраховувати на тимчасову фінансову допомогу. У листі зазначено, що партнери готові долучитись до обговорення законопроекту.

Документ підписали регіональна директорка Світового банку у справах України, Молдови і Білорусі Сату Кахконен та голова місії МВФ в Україні Рон Ван Руден.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram