Клаус Йоханніс відмінив візит до України
Загрузка плеера...

Нещодавно, 19 вересня, спікер Верховної Ради України Андрій Парубій підписав новий закон "Про освіту", який обурив уряди сусідніх країн.

Як результат, президент Румунії Клаус Йоханніс на прес-конференції у Нью-Йорку, перед від’їздом у Бухарест із сесії Генеральної асамблеї ООН, заявив про відміну свого приїзду до України.

Клаус Йоханніс вважає, що новий закон "Про освіту" істотно обмежує доступ меншин до освіти рідною мовою, зокрема, румунів.

"Дізнавшись про закон "Про освіту", я скасував візит до України. Також я скасував заплановану на кінець вересня зустріч з головою Верховної Ради", – заявив президент Румунії.

Також, він додав, що візит до України не відбудеться, доки в закон "Про освіту" не будуть внесені зміни, про які просить Бухарест. У парламенті Румунії була висунута пропозиція створити делегацію для поїздки до Києва, аби обговорити закон "Про освіту".

Не лише румуни негативно відреагували не реформу освіти в Україні. Президент Молдови Ігор Додон висловив жаль з приводу обмеження прав "румунів і молдован, які живуть в Україні".

Нагадаємо, що новий закон "Про освіту" викликав обурення влади Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram