Заради обіцянок уряду Рада познущалась над регламентом
Загрузка плеера...

Верховна Рада п'яте засідання поспіль розглядає поправки до другого читання президентського законопроекту 6232. Запланований коаліцією розгляд пенсійної реформи у четвер опинився під загрозою.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Шановні народні депутати! Враховуючи важливість питань, які стоять перед нами сьогодні, їх значний обсяг та необхідність ґрунтовного розгляду, вношу пропозицію працювати сьогодні без перерви та до завершення розгляду питань порядку денного".

Хоч, чи не вперше за тиждень, депутатів у залі побільшало, з першого разу підтримати пропозицію спікера у парламенту не вийшло. Не вийшло з другої. Необхідний мінімум у 226 на табло не з’явився. Натомість, в урядовій ложі з’явилися міністр соцполітики із прем’єром. До обідньої перерви парламент провалив пропозицію спікера про продовження роботи тричі.

Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ":

"Хватить займаться цей херньой!"

Обурений голова Кабміну почав кричати на депутатів. Аргументи Кабміну не змінюються – якщо пенсійна реформа не буде ухваленого цього сесійного тижня, підвищення пенсій з 1 жовтня не відбудеться.

Віктор Чумак, народний депутат України (позафракційний):  

"Він кричав, що це державне питання. А я йому кажу, що державне питання – це діяти відповідно до закону. Гройсман обіцяв до першого жовтня і хоче "пацаном" казатися".

До питання продовження роботи парламенту до вичерпання порядку денного депутати повернулися після обідньої перерви.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:  

"Я хочу попросити всіх вас сьогодні підтримати ініціативу продовжити роботу українського парламенту до завершення пенсійної реформи в Україні. Саме сьогодні пенсіонери України, 12 мільйонів пенсіонерів очікують наших відповідальних рішень. Тому що вже 9 мільйонів пенсіонерів після ухвалення реформи отримують підвищення своїх пенсій з 1 жовтня 2017-го року. Ми довго йшли до цього рішення. Нарешті ми дуже близько. І я прошу вас – будь ласка, давайте об’єднаємося. Давайте не дивлячись на наші партійні прапори приймемо рішення в ім’я українських людей. Це настільки важливо, що ми маємо витратити часу стільки, скільки потрібно, щоб саме сьогодні, у цей історичний день ухвалити цю важливу реформу. Звісно, завершуємо як передбачає регламент судову реформу і переходимо до пенсійної".

Проте і після обідньої перерви голосів не знайшлося. Підтримувати ініціативи коаліції відмовились у секторі опозиції та позафракційних. Загалом, протягом ранкового засідання депутати натискали кнопки за продовження роботи шість разів. Деякі – навіть не одну.

Юрій Одарченко, народнйи депутат України (фракція "Батьківщина"):

"Пане Андрію! Ви начебто поборник виконання регламенту. Ви перетворюєте український парламент в ганчірку об яку можна витирати ноги. Ми бачимо, що процвітає кнопкодавство! Ми бачимо, що ви системно порушуєте регламент! Ви ганьба для українського парламенту. Сьогодні ви перетворили парламент не в орган влади, а в якогось прислужника кланів!"

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Я вам хочу відповісти! Рішення в цьому залі приймає тільки парламент! І будь-яку пропозицію я ставлю на голосування. А моя думка – це ви перетворюєте на клоунаду те, що називається виконання регламенту. Вже тиждень ми розглядаємо закон і ви перетворюєте на клоунаду цей розгляд!".

Протягом ранкового засідання пропозицію працювати до вичерпання порядку денного на голосування більше не виносили. Повернулися до розгляду поправок, а керівники фракцій коаліції розбіглися по залі шукати голоси.

Михайло Головко, народний депутат України (позафракційний):

"Враження якесь гнітюче. Я розумію, що цей парламент себе вже вичерпав і треба йти на дочасні вибори. Коаліції немає, більшості в залі немає. Депутати на роботу не ходять. Така апатія суцільна і це говорить про те, що зневіра не тільки в суспільстві, а і на верхах".

Нагадаємо, напередодні прем’єр-міністр заявив, що депутати навмисно затягують розгляд судової реформи. До законопроекту було подано більше чотирьох тисяч поправок, які парламент не встигає розглянути до 21-го вересня, на яке кабмін намітив ухвалення пенсійної реформи. Багато депутатів відмовляються підтримувати ці законопроекти, оскільки вважають збільшення страхового стажу фактичним підвищенням пенсійного віку.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram