Закарпаття проти нового закону "Про освіту"
Загрузка плеера...

Закарпатська обласна рада схвалила текст звернення до Президента України Петра Порошенка з вимогою ветувати скандальний Закон "Про освіту", прийнятий Верховною Радою 5 вересня. Представницький орган одного з найбільш багатонаціональних регіонів країни виступає проти мовних обмежень у навчальних закладах.

Постанову підтримали 38 із 56 депутатів. Відмовилися голосувати обранці із фракцій "Єдиний центр" Віктора Балоги та "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Під будівлею ради стимулювати політиків на прийняття правильного, на їх думку, рішення зібралися одразу два мітинги – як за реформу, так і проти неї.

Нагадаємо, що закон "Про освіту" містить норму, згідно з якою національні меншини фактично позбавляються права навчатися своєю рідною мовою. Незважаючи на вкрай негативну реакцію країн-сусідів, спікер парламенту Андрій Парубій вже підписав документ і направив його на розгляд гаранта Конституції.

Скористатися правом вето Петра Порошенка закликали губернатор Закарпаття Геннадій Москаль та народний депутат, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram