У ЄБРР незадоволені розміщенням євробондів Україною
Загрузка плеера...

Європейський банк реконструкції і розвитку стривожився через нещодавнє розміщення Україною єврооблігацій на 3 мільярди доларів. Цінні папери викупили інвестори зі США, Великобританії та Європи. Термін погашення зобов'язань припадає на 2031 та 2032 роки, виплата відсотків відбуватиметься двічі на рік.

У Мінфіні пояснили, що отримані кошти допоможуть зменшити навантаження на економіку у період найбільш активного повернення боргів закордонним партнерам. Частину грошей планують спрямувати на викуп інших облігацій.

Крім того, урядовці заявили, що успішне розміщення євробондів свідчить про довіру до України з боку закордонних інвесторів.

Втім, керівництво ЄБРР вважає, що українська влада найбільше турбується не про стан економіки, а про свою репутацію під час передвиборчої кампанії.

У Європейському банку реконструкції і розвитку стверджують, що додатковий ресурс допоможе владі провести успішний старт опалювального сезону. Ці популістські кроки, в свою чергу, відволікатимуть урядовців від впровадження реальних реформ.

Зазначимо, що випуск єврооблігацій збільшив сукупний державний і гарантований державою борг. Зараз він становить близько двох трильйонів гривень.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram