Каталонія вийшла на протести
Загрузка плеера...

У Каталонії тисячі людей вийшли на вулиці, виражаючи у такий спосіб протест проти затримання місцевих чиновників через підготовку референдуму про незалежність від Іспанії. Десятки протестуючих вийшли до будівлі міністерства економіки автономії та почали викрикувати "Вони не пройдуть" і "Ми все одно проголосуємо".

Повідомляється, що 20 вересня іспанські правоохоронці провели рейд у дев'яти урядових будівлях Каталонії у справі про підготовку референдуму й арештували 12 людей. Серед них і головний помічник віце-президента Каталонії Жозеп Марія Жове.

Крім того, Мадрид узяв на себе контроль над фінансами автономії, щоб кошти не були використані для проведення референдуму.

Очільник Каталонії Карлес Пучдемон зібрав екстрене засідання кабінету. Він заявив, що Мадрид де-факто ввів надзвичайний стан в автономії, а уряд Каталонії став жертвою агресії, координованої поліцейськими силами МВС Іспанії.

Пучдемон назвав дії Мадрида "демократичним неподобством" і наголосив, що той перейшов "червону лінію, тож тепер його нічого не відрізняє від авторитарних і репресивних режимів".

Водночас прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав Пучдемона піти у відставку, а також відмовитися від проведення референдуму про незалежність. Він додав, що іспанський уряд ніколи не визнає законність голосування.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram