Рада продовжила провалювати поправки до законопроекту 6232
Загрузка плеера...

У напівпорожній залі Верховна Рада продовжила розгляд поправок до президентського законопроекту про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів.

Руслан Сидорович, народний депутат України (фракція "Самопоміч"):

"Догробили Господарський процес, сподіваюся Цивільний процес ми не догробимо".

З  чотирьох з половиною тисяч поправок, над якими депутати сидять вже четверте пленарне засідання поспіль, розглянули половину – усі відхилено.

Олена Сотник, народний депутат України  (фракція "Самопоміч"):  

"Із таких ключових речей, які відхилено – гласність процесу. Зберігаються обмеження по процесуальним правам. І ми зупинилися фактично, ми будемо розглядати моменти, які пов’язані із судовими зборами, зі штрафами, з неналежним поводженням сторін в процесі. Якщо ти не подаєш докази – тебе можуть оштрафувати від 3 до 30 тисяч гривень. Хоча це нонсенс! Іноді сторона навіть не може подати ці докази. Але виходить так, що сторони мають подумати, чи іти в суд – бо вони можуть в результаті бути іще більш в мінусі, ніж в плюсі від того, що звертаються до суду".

Депутати кажуть – на двох з половиною тисячах сторінках законопроекту 6232, які подані до другого читання містяться диктаторські норми, які остаточно руйнують судову систему в Україні. І фактичним провалом голосувань за поправки, парламент просто залишає в українських судах все як є чи навіть гірше.

Олег Осуховський, народний депутат України (позафракційний):

""Опозиційний блок", інші депутати просто не присутні в сесійній залі. І не підтримують ті нормальні поправки, які би вони мали підтримати для українського народу. Бо тут зараз все робиться, щоби простий українець не міг йти в суд і не зміг заплатити за дорогого адвоката, не зміг заплатити за судовий збір. Забороняється також відеофіксація на судових засіданнях. Судді можуть трактувати закони як вони хочуть, як Конституційний суд. Виносити рішення без позивача і багато інших моментів, які перечать українському закону, українському законодавству".

Коаліція із розглядом поправок залу квапить – на порядку денному тижня пенсійна реформа.

Максим Бурбак, голова фракції "Народний фронт": 

"Шановні колеги, я звертаюся до вас всіх. Давайте працювати і сьогодні, і завтра. Пройдемо поправки по кодексах. Я вважаю, пане голово, що треба розглянути нашу пропозицію працювати і вночі – ми це можемо! Для того, щоб прийняти, пройти кодекси і приступити до розгляду пенсійної реформи. Шановні колеги! Іще раз звертаюся до відповідальних депутатів! Від нас залежить реформування цієї країни, побудова незалежної, демократичної, європейської країни".

Натомість, самих "фронтовиків" у сесійній залі під час розгляду поправок та голосувань небагато.

Андрій Тетерук, заступник голови фракції "Народний фронт":  

"Дійсно є моменти, коли депутати не відвідують сесійну залу. Я розумію, коли ми зараз розглядаємо безглузді правки, які подала наша опозиція. І вони не наповнені сенсом і люди просто не хочуть чути оце волання ні про що і виходять з сесійної зали".

У кулуарах кажуть про те, що владі вигідно залишити норми, ухвалені у першому читанні. От і поєднує коаліція приємне з корисним – не відвідуючи засідання і фактично залишаючи законопроект в ухваленій у першому читанні редакції.

Єгор Соболєв, народний депутат України (фракція "Самопоміч"):

"Зараз у нас у всіх є шанс виправити судові процедури. Якщо цим шансом парламент не скористається – я, звісно, буду голосувати проти цього кодексу і буду пропонувати колегам натискати червону кнопку". 

За словами парламентарів, все йде до того, що коли Верховна рада пройде по всіх поправках, голосів у залі побільшає.

Олексій Гончаренко, заступник голови фракції "БПП":

"Прогноз – у четвер, до упора, десь вночі приймемо".

Під час ухвалення законопроекту у першому читанні, коаліції голосами допомогли частина позафракційних депутатів, фракція "Опозиційний блок", депутатські групи "Відродження" та "Воля народу".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram