Зима близько
Загрузка плеера...

Кліматологи із Сполученого Королівства "порадували" країни Європи, передбачивши, що зима цього року буде ледь не найхолоднішою і найтривалішою за останнє століття. Через прихід на континент арктичних повітряних мас температура впаде до -30 градусів, а очікувати на тепло можна хіба що у квітні.

Вітчизняні синоптики зі своїми британськими колегами не погоджуються. Вони знайшли у похмурих прогнозах ледь не політичний мотив: мовляв, людей залякують перед початком опалювального сезону. Насправді ж, середня температура грудня утримається на рівні 4 градусів вище нуля, а січень та лютий будуть досить мінливими. До суворих морозів варто готуватися хіба що після Старого Нового року та ближче до календарної весни.

Ще більш скептично ставляться українські метеорологи до іншого страшного передбачення – про "малий льодовиковий період". Деякі західні фахівці вважають, що у 2030-2040 роках через зниження сонячної активності – так званого мінімуму Маунлера – зими стануть надзвичайно холодними, а літній сезон сильно скоротиться. Наші співвітчизники у такий сценарій не вірять і нагадують про глобальне потепління. Є навіть жарт, що британці втратили межу між реальністю та популярним серіалом "Гра престолів". 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram