Україна готова віддати закон про освіту на експертизу
Загрузка плеера...

МЗС України обговорили з іноземними партнерами ситуацію, що склалась довкола нового закону про освіту, який було прийнято у парламенті 5 вересня.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін зустрівся з Йоганнесом Ганом, єврокомісаром з питань політики сусідства та розширення. Клімкін переконаний, що нові мовні норми не обмежують можливість вивчення мов етнічних спільнот. У МЗС вважають, що закон лише розширює можливості для самореалізації, адже випускники шкіл опановуватимуть державну мову для подальшого навчання у вищій школі.

Клімкін запевнив єврокомісара, що Україна готова надати текст закону для експертизи у Раді Європи.

Закон передбачає, що навчання мовами національних меншин відбуватиметься лише у перші роки, а у старших класах всі діти вже володітимуть українською. Це одразу обурило сусідів. Румунія і Угорщина заявили про порушення прав національних меншин.

Угорський парламент у своїй резолюції засудив закон, а уряд передав листа зі скаргою верховному комісару ООН з прав людини. Польські дипломати також застерегли Україну від порушення міжнародних зобов'язань.

Міністр закордонних справ України запевнив свого румунського колегу у готовності до співпраці. Дипломати домовились про проведення консультацій між профільними відомствами двох країн.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram