Біля НАБУ вимагали відкрити кримінальне провадження проти Льовочкіна
Загрузка плеера...

У столиці під стінами Національного Антикорупційного Бюро України пройшла акція протесту, учасники якої вимагали відкрити кримінальне провадження проти колишнього голови Адміністрації Президента та нинішнього народного депутата від "Опозиційного блоку" Сергія Льовочкіна. Активісти стверджують, що чинна влада покриває злочини нардепа та високопосадовця часів Януковича.

Богдан Ходаковський, активіст руху "Традиція і порядок":

"Влада продовжує керуватися правом максимально уникати покарань для представників колишнього режиму. У мене іноді складається враження, що якби Азаров і Янукович не втекли до Росії, то вони би зараз спокійно брали участь у політичному житті країни і виступали на українських медіа. Вони були занадто дурні, щоб врахувати нерішучість української влади, яка всюди та з усіма шукає компроміс. Льовочкін виявився розумнішим, тому він спокійно себе почуває в Україні".

Демонстранти та народні депутати, які брали участь в акції, заявили, що значна частина представників режиму Януковича, зокрема Сергій Льовочкін, після усіх злочинів, скоєних проти держави та українського народу, продовжують безкарно жити в Україні та збільшувати свої статки.

Андрій Лозовой, народний депутат України (РПЛ):

"Льова спокійно себе почуває в Києві. Льовочкін за мільярди, які вкрав в українців, купляє вілли, острів, апартаменти, яхти, літаки. Це все за наші гроші. Він має це повернути. Ми вимагаємо від НАБУ, від Генеральної прокуратури притягнути Сергія Льовочкіна до кримінальної відповідальності і подати подання на арешт Сергія Льовочкіна. Льовочкін має сидіти у в’язниці, а не на своєму острові".

Після того, як активісти делегували представників на зустріч зі співробітниками НАБУ, щоб обговорити виконання своїх вимог, до мітингувальників вийшла речниця Національного антикорупційного бюро. Вона розповіла про позицію відомства, але деталі розслідування та статус Льовочкіна у справі не повідомила, пославшись на таємницю слідства.

Світлана Оліфіра, прес-секретар НАБУ:

"За заявами народних депутатів, ще у травні цього року детективами бюро під процесуальним керівництвом прокурорів антикорупційної прокуратури було зареєстровано кримінальне провадження. За попередньою правовою кваліфікацією ст. 368 із приміткою 2. Тобто ймовірного незаконного збагачення згаданого вами тут народного депутата (Сергія Льовочкіна – ред.). Наразі досудове розслідування триває. Детективи і прокурори докладають зусиль, щоб зібрати більше об’єктивних даних. Від цього відштовхуватимуться наші подальші дії. Наразі ми не можемо розголошувати інформацію, щоб не зашкодити слідству. Процес досудового розслідування має бути утаємничений, щоб швидко і ефективно досягти результату".

Після повідомлення речниці НАБУ організатори протесту оголосили свою акцію безстроковою. Однак коли буде наступний захід та які подальші дії активістів, ініціатори мітингу наразі не уточнили. За їх словами, про все це сповіщатимуть через соціальні мережі.

Андрій Лозовой, народний депутат України (РПЛ):

"Це перша попереджувальна акція. Ми попереджаємо НАБУ, Генеральну прокуратуру, якщо вони будуть продовжувати покривати злочини Сергія Льовочкіна – одного з тих, на чиїх руках кров Майдану, Льовочкіна, який пограбував нашу країну на мільярди, то народ сам почне карати тих злочинців режиму Януковича, які уникнули покарання".

Протестувальники заявили, якщо справа Льовочкіна буде затягуватися, наступного разу під стінами Національного антикорупційного бюро України буде більше людей, і вони діятимуть більш радикально.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram