Депутати розповіли все, що думають про проект Держбюджету
Загрузка плеера...

Народні депутати України почали ознайомлюватися з проектом Державного бюджету на 2018-й рік.

Андрій Іллєнко, народний депутат (позафракційний):

"Поки що системно, достеменно не вивчав, але, звичайно, окремі цифри мене зацікавили. Наприклад, я не розумію, чому у нас на 100% збільшується фінансування діяльності президента, Адміністрації президента.  У нас на мільярд гривень збільшуються ці видатки. Я не розумію, чим це викликано. І невже у нас все так добре в армії, невже у нас так все добре в освітній, в медичній сфері? Невже у нас так все добре в соціальних питаннях і так далі, що ми додатково мільярд гривень платників податків витрачаємо на утримання президентської адміністрації".

Медицині, доречи, цього року видатки збільшать всього на  11 млрд гривень, що вже викликає занепокоєння у представників профільного комітету у парламенті.

Олег Мусій, народний депутат (позафракційний):

"Вдалося проаналізувати, що цифра, яка закладена в бюджеті – це тільки на виплату підвищеної заробітної плати  (мінімалка з першого січня стає три тисячі сімсот гривень). І оцього бюджету вистачить виключно знову на зрівнялівку у заробітній платі. І тільки на цю заробітну плату. Ні розвитку, ні додаткового фінансування, ні будівництво будь-чого, ні державні програми, які не забезпечені, так і залишаться без нічого. Тому це ганебний проект бюджету, який абсолютно не може бути підтриманий мною, як народним депутатом, як медиком".

У експертному середовищі вже припускають, що уряд намагатиметься де тільки можна скоротити витрати, щоб покрити погашення зовнішніх боргів. Загальний обсяг державного боргу, згідно розрахунків, буде близько 2 трильйонів гривень і складатиме 61,5% від ВВП. Держаний та гарантований державою борг, як очікується, складе 84,6% від ВВП.

Роман Семенуха, народний депутат ("Самопоміч"):

"Мене турбує відсутність боргової політики. У нас на 2018-2019й рік передбачається повернення тільки за поточними зобов’язаннями Міжнародному валютному фонду 12 мільярдів доларів. Мене турбує ця історія, бо немає стратегії. Мене турбує курс долара більше 30-ти. Це означає, що девальвацію гривні закладено на відмітці  12% - а це поруч з інфляцією, яка буде. Сьогодні влада визнає, що інфляція рухається більшими темпами, ніж закладена в поточному бюджеті".

За розміром витрат погашення боргів у державному кошторисі можна порівняти хіба що із витратами на безпеку та оборону. Вони збільшуються навіть у порівнянні з минулорічними чималими сумами. Загальне фінансування силового блоку збільшується до майже 165-ти мільярдів гривень – 83 мільярди для Міноборони. Решта, майже 64 мільярди, для фінансування Державної прикордонної служби, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС.

Олег Петренко, народний депутат (позафракційний):

"Я розумію збільшення витрат безпосередньо на Збройні сили України, які знаходяться на передовій – тут питань нема.

Але, я думаю, всі інші силові структури, все ж таки повинна динаміка збільшення фінансування бути співвідносною з іншими сферами життя країни. Освіта, охорона, здоров’я і багато іншого".

Розгляд бюджету у парламенті планується не скоро.

Олексій Гончаренко, заступник голови фракції "БПП":

"Бюджет подали в середині вересня і, я впевнений, проголосуємо все одно в грудні, але у нас буде три місяці, щоб працювати, давати пропозиції".

У цю п’ятницю на годині запитань до уряду з презентацією проекту державного бюджету перед депутатами виступить прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram