Рада Європи: Україні треба боротись з дискримінацією
Загрузка плеера...

Представники Єврокомісії проти расизму та нетерпимості проаналізували українське суспільство. Звіт оприлюднили у Страсбурзі. У Раді Європи зазначили, що за останні 6 років в Україні суттєво збільшився рівень ворожості.

Єврокомісари вважають, що основною причиною цього стали військові дії і анексія Криму.

Зростання нетерпимості зробило ще більш вразливими певні соціальні групи. У Раді Європи зафіксували посилення дискримінації за сексуальною орієнтацією та расовою приналежністю.

У 2014-2015 роках було зафіксовано найбільше спалахів насильства проти представників ЛГБТ-спільноти. Під час атак застосовували зброю і вибухівку. У Раді Європи назвали обурливим той факт, що правоохоронці свідомо не втручались у ситуацію.

Від расизму найбільше потерпають Роми, хоча ще в 2013 році в Україні було прийнято стратегію захисту та інтеграції етнічної меншості. Втім, на реалізацію програми досі не виділено коштів. Ромам важко отримати документи, їх дітей часто виганяють зі шкіл.

У Раді Європи вважають, що причина проблем у недосконалості українського законодавства. Так, положення про злочини на підставі расової ненависті майже не використовують. Статей, що класифікували б злочини, мотивовані гомофобією, взагалі не існує.

Єврокомісія порекомендувала Україні спрямувати зусилля на покращення законодавства. Крім того, Києву варто поліпшити умови життя переселенців, адже внутрішньо переміщені особи часто мають проблеми з одержанням житла та пошуком роботи.

У Раді Європи зазначили, що будуть співпрацювати з Україною для вирішення цих проблем і впровадження спеціально розробленого плану дій до 2021 року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram