Українцям пропонують "медицину через Skype"
Загрузка плеера...

Президент Петро Порошенко минулого тижня анонсував чергову "новацію", що входить до проекту так званої медичної реформи. Мова йде про скасування обов’язкового прибуття лікаря на виклик до пацієнта та впровадження телемедицини – консультації за допомогою телефонного або Інтернет-зв’язку.

У Міністерстві охорони здоров’я переконують, що такою є практика цивілізованих країн. Мовляв, поки медпрацівник витрачає час на приїзд до хворого, він міг би прийняти у себе одразу кількох людей. До того ж, урядовці скаржаться на те, що українці зловживають викликами лікарів, перекладаючи на них відповідальність навіть у тих випадках, що не потребують професійної допомоги.

На думку експертів, перша значна проблема цього проекту полягає в тому, що він не враховує технічні можливості населення, особливо у віддалених населених пунктах. Люди похилого віку далеко не завжди можуть зв’язатися зі своїм сімейним лікарем навіть телефоном, а йти на прийом їм важко. По-друге, Україна банально не готова до телемедицини. У нас помилкові діагнози ставлять навіть при звичайному огляді. Страшно навіть уявити, що ж тоді буде, коли лікар визначатиме ступінь проблеми практично наосліп.   

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram