Кинути не можна вилікувати
Загрузка плеера...

У прес-центрі Інформаційного агентства "ЛігаБізнесІнформ" відбулася конференція для представників ЗМІ "Кинути не можна вилікувати: пацієнти лишаються без допомоги держави?".

Юрій Андрієв, голова ГО "Національний рух "За трансплантацію":

"У МОЗ ця халатність просто вражає. І вона насправді убиває людей. Вбиває пацієнтів, якім не вистачає ліків через 180-ту постанову, через некомпетентність команди, яка її писала. Вбиває пацієнтів важкохворих, онкохворих дітей, які не можуть отримати належне лікування в Україні. Це халатність і корупція, які вбивають українців. І цьому має бути покладено край."

Лариса Волошина, член Асоціації орфанних захворювань:

"Относительно муковисцидоза было принято Ульяной Супрун закупка генерического препарата "Панзинорм", который не используется ни в одной стране ЕС. Он зарегистрирован, но дети его не принимают. Мы всячески пытались это доказать, но нас никто не услышал. Хотя было несколько документов, несколько заседаний, и почему-то наша проблема не была услышана. Даже не смотря на то, что 8 сентября активные мамы подарили Ульяне Супрун детский гроб, в которой были пачки "Панзинорма" имитированные".

У ході заходу громадські діячі підіймали питання відсутності для важкохворих гарантованої фінансової допомоги на лікування за кордоном з боку держави.

Юрій Андрієв, голова ГО "Національний рух "За трансплантацію":

"В Україні є певна кількість пацієнтів, 76 людей, яким потрібно термінове лікування за кордоном. Вони потребують трансплантації кісткового мозку, органів. На лікування цих пацієнтів потрібно 300 млн грн, – це за словами представників МОЗ. Але на сьогоднішній день вони не роблять нічого, щоб прискорити цю процедуру. Вони навіть запит не подали… Щоб ці гроші можна було провести через Бюджетний комітет, через ВР, виділити і щоб люди поїхали на лікування. А в черзі помирають люди…"

У ході прес-конференції спікери представили документи, у яких зазначено, куди Міністерство перераховує кошти.

Юрій Андрієв, голова ГО "Національний рух "За трансплантацію":

"Що це за консультаційні послуги за 80 тис грн? І таких ФОПів багато, це не один, не два. Ми ці матеріали будемо подавати до відповідних органів. Нехай вони розбираються, куди витрачають гроші. Є ситуація по переплатам. Суми виділялися на лікування важкохворих по 8-9 млн грн. При тому це більше 300 тис доларів. При тому, що середня операція така коштує 120-130 тисяч , це кістковий мозок".

Документи планують передати до правоохоронних органів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram