Рада хоче ухвалити скандальні реформи цього тижня
Загрузка плеера...

Фактичне підвищення пенсійного віку в Україні може відбутися вже цього тижня. Цього четверга у парламенті можуть дотиснути пенсійну та медичну реформи. Амбітні плани щодо ухвалення скандальних законопроектів висловив на погоджувальній раді голів фракцій та комітетів спікер Андрій Парубій.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Я розраховую, що ми зможемо пройти і судову, і пенсійну і, можливо, навіть розпочати медичну реформу. Я сподіваюся, що це є розуміння усіх народних депутатів, незалежно від того, чи вони є в коаліції, чи вони є  в опозиції. То уже стає авторитет парламенту і повага до роботи парламенту. Я розділяю вашу настороженість, я не можу передбачити термін – скільки буде розглядатися, але сподіваюся, що цього тижня ми будемо працювати більш ефективно".

Точку зору голови Верховної Ради поділив керівник пропрезидентської фракції Артур Герасимов.

Артур Герасимов, голова фракції "БПП":

"На законопроект 6614 щодо підвищення пенсій наразі очікують мільйони пенсіонерів. Крім того, шановні колеги, хочу вам нагадати, що пенсійна реформа відкриває дорогу до подальшого збільшення пенсій військовослужбовцям. Тому фракція "БПП" закликає кожного депутата сконцентровано поставитися до підвищення пенсій і зміни пенсійної системи".

У коаліції вважають, що подальше затягування з ухваленням реформ є неприпустимим. 

Максим Бурбак, голова фракції "Народний фронт":

"Впевнений - у цьому залі немає жодного депутата, який би зізнався людям, що не хоче збільшення пенсій вже з наступного місяця. Тому не варто випробовувати очікування людей і затягувати розгляд цього законопроекту. Народний фронт, загалом, поділяє принципи, задекларовані у проекті пенсійної реформи. Але ми наполягаємо на незмінних стратегічних вимогах до пенсійної реформи, які були закладені ще урядом Яценюка – справедливість пенсійної системи, поступове обмеження тягаря до державного бюджету, обмеження максимального розміру віп-пенсій, постійний розгляд накопичувальної недержавної складової пенсійної системи".

Нагадаємо, схвалений МВФ та Світовим банком проект пенсійної реформи Верховна Рада ухвалила у першому читанні 13 липня. Законопроект підтримали "БПП", "Народний фронт", "Батьківщина", "Самопоміч", депутатські групи "Відродження" та "Воля Народу" і частина позафракційних депутатів. Так звана реформа фактично складається з двох частин. Перша стосується так званого осучаснення - підвищення пенсій з 1 жовтня 2017-го року без підвищення пенсійного віку.

Юлія Тимошенко, голова фракції "Батьківщина":

"А друга частина- це нищення наших пенсіонерів. Ми проголосували у першому читанні і доклали максимум зусиль, щоб другу частину прибрати з цієї пенсійної реформи. Нам це зробити не вдалося, хоча ми працювали кожного дня. І тому фракція "Батьківщина" заявляє, що ми не будемо голосувати ні за пенсійну, ні за медичну реформи".

Так зване осучаснення пенсій, яке передбачено законопроектом 6614, частина депутатів вважає маніпуляцією з боку уряду.

Юрій Бойко, голова фракції "Опозиційний блок":

"Уряд це повинен робити кожен рік, осучаснення пенсій. Проводити їх підвищення, враховуючи інфляцію і зростання цін. А шантажувати цим пенсіонерів і парламентарів – це цинічно".

Якнайшвидше ухвалити пенсійну реформу минулого пленарного тижня депутатів закликав прем’єр-міністр України. До розгляду пенсійної реформи у другому читанні профільний комітет погодив 2400 поправок.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram