Платна медицина: МОЗ готує 200 мільйонів на самоокупність
Загрузка плеера...

Міністерство охорони здоров'я впроваджує пілотний проект, що передбачає зміну механізму фінансування науково-дослідних інститутів академії медичних наук. Чотири інститути планують зробити самоокупними: утримання закладів має відбуватись за рахунок повної оплати клієнтами медичних послуг. Такий фінансовий механізм запровадять у інституті хірургії і трансплантології ім. Шалімова, інституті нейрохірургії ім. Ромоданова, інституті кардіології ім. Стражеско та інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосова.

Для переходу на новий принцип фінансування міністерству потрібно вирішити кілька завдань. МОЗ повинен розробити порядок направлення пацієнтів на операцію, створити зразки договорів та встановити тарифи на медичні послуги. За попередніми розрахунками, після впровадження змін одна операція у цих закладах коштуватиме до 230 тис. грн. У міністерстві уточнили, що пацієнтам доведеться платити лише за унікальні послуги, які не можна отримати в інших установах.

На те, щоб запустити проект, Міністерство охорони здоров'я планує виділити 200 млн грн. Зазначимо, що після переводу закладів на самоокупність заробітну плату працівникам продовжить виплачувати держава. Станом на сьогодні заборгованість по зарплатах становить більше 2,5 млрд грн.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram