Кияни не оцінили дії Саакашвілі під час перетину кордону
Загрузка плеера...

Більшість киян не схвалює дії Михеїла Саакашвілі та його прибічників під час перетину кордону. За даними експрес-опитування, яке проводилося у столиці 12-13 вересня, дії екс-голови Одеської ОДА негативно оцінили 60% киян. Щодо власної готовності вийти на протести за закликом Саакашвілі, "за" висловились лише 7,5% опитаних. При тому, що готовність взяти участь у протестах загалом на даний момент декларує 40% мешканців столиці.

Андрій Єременко, головний аналітик дослідницької компанії:

"Це говорить про те, що навіть те шоу, яке було, а шоу було дійсно круте, навіть те шоу не призвело до того, щоб він міг до себе притягнути всіх протестуючих проти влади".

Щодо самого факту позбавлення Саакашвілі громадянства, за висловилися 32,7%, не схвалили такі дії влади 39,8%.

Андрій Єременко, головний аналітик дослідницької компанії:

"Тобто, дії Саакашвілі по поверненню в Україну не оцінили, але не оцінили і позбавлення громадянства. Тобто, коротке резюме – "погані всі"".

Щодо подальших дій влади стосовно Саакашвілі, лише 10% вважає, що його треба залишити у країні як особу без громадянства, 18,5% висловились за те, щоб йому повернули паспорт. При цьому майже 30% - за екстрадицію екс-губернатора Одеси до Грузії, а 10,8% підтримують депортацію за межі України.  12,1% киян вважають, що його треба притягти до відповідальності за незаконний перетин кордону.

Андрій Єременко, головний аналітик дослідницької компанії:

"З діями правоохоронців цікавіше – з одного боку тих, хто схвалює дії правоохоронців виявилося під 40%. Але  з іншого боку, у ці 40% входить, по-перше, майже третина тих, хто вважає, що правоохоронці праві і будь-яка влада права, будь-які владні дії.

По-друге, сюди входять ті, хто оцінюють фактичну бездіяльність правоохоронців, які фактично дозволили цей перетин зробити. Тому ми отримуємо приблизно ту саму оцінку схвалення, щодо й Саакашвілі".

Окрім цього, експерти відзначили і дії політиків, які знаходилися біля Саакашвілі під час перетину кордону. 

Юрій Романенко, керівник політичних програм:

"Юлия Владимировна, Садовой, все остальные начали группироваться вокруг Саакашвили, рассматривая его, конечно же, как инструмент для достижения своих целей. По большому счету, всем наплевать на Саакашвили, но они хотят свои пошатнувшиеся позиции каким-то образом усилить".

Соціологічне дослідження проводилося у місті Києві 12 та 13 вересня методом експрес-опитування. У дослідженні взяли участь 1523 респонденти віком від 18-ти років. Теоретична похибка становить 2,6%.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram