Закон "Про освіту" має бути ветований
Загрузка плеера...

Прийнятий Верховною Радою України закон "Про освіту" викликав шквал критики з боку наших країн-сусідів. Уряди Угорщини, Польщі, Румунії та Молдови засудили документ як такий, що порушує право людей на здобуття освіти своєю рідною мовою. Деякі з держав навіть пригрозили офіційному Києву серйозними дипломатичними санкціями та звернулися зі скаргами до керівних органів Європейського Союзу та Організації Об’єднаних Націй.

У таких умовах відповідальність за долю закону лягає на Президента. Народний депутат України, голова парламентського підкомітету з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Вадим Рабінович закликає гаранта Конституції скористатися правом вето.

Лідер партії "За життя" надіслав Петру Порошенку офіційне звернення, у якому вказує на невідповідність статті 7 прийнятого документа не лише Основному Закону держави, але й Європейській хартії регіональних мов, яку Україна ратифікувала ще у 2003 році. Він також зазначає, що рішення депутатів, які не розуміють специфіку багатонаціональних областей, ставить під загрозу євроінтеграційні перспективи нашої країни. Враховуючи це, Вадим Рабінович вимагає, аби Президент повернув законопроект на повторний розгляд Верховної Ради. 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram