У Львові стартував Форум видавців
Загрузка плеера...

У Львові стартував 24 Форум видавців. Гаслом нинішнього заходу є "Точка творення". До Львова приїхали більше тисячі митців з 24 країн світу. Форум розпочався 13 вересня і триватиме до 17 вересня.

Подія з кожним роком розширює масштаб, проте організатори зазначають, що рівень українського книжкового ринку ще дуже далекий від європейського. Так, в Україні видавці говорять про обсяг у 120 млрд дол., тоді як Німеччині цей показник сягає 9 млрд дол.

Зазначимо, ще до відкриття Форуму одна із запланованих подій спричинила гучний скандал. Мова про презентацію книжки Лариси Денисенко "Майя та її мами". Організатори отримали листа від праворадикальних організацій з погрозами і вимогами скасувати захід. Організатори Форуму вирішили відмовитись від презентації, аби не наражати відвідувачів на небезпеку. Керівники проекту звернулись до правоохоронних органів, проте поки не отримали відповіді. Організатори наполягають, що Форум має бути відкритим майданчиком для вільної дискусії.

Цьогорічна програма передбачає ще понад 900 культурних заходів. Перший Форум видавців провели у 1994 році. Тоді він зібрав лише 47 учасників. Десять років тому літературний захід отримав статус національної події.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram