Уряд буде скорочувати кількість отримувачів субсидій
Загрузка плеера...

Уряд має намір скоротити кількість отримувачів субсидій на житлово-комунальні послуги. Нагадаємо, цього року виділених у бюджеті коштів на субсидії не вистачило навіть на те, щоб перекрити потреби по першому півріччю.

Тарас Галайда, аналітик:

"На сегодня правительство, понимая такую ситуацию, понимая, что денег не хватает, очень огромная масса людей обращается за субсидиями, уже их оформила, правительство ищет определенные механизмы, для того, чтобы максимально оградить число участников данной программы. Ну и кроме того, тем кто будет в ней участвовать, постараться каким-то образом уменьшить ту сумму, которая будет дотироваться государством за человека".

У червні середній розмір субсидії для одного домогосподарства скоротився у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 24%. Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що восени число отримувачів субсидій скоротиться з семи з половиною мільйонів до п’яти з половиною. У групу ризику потрапляють студенти, безробітні та заробітчани.

Тарас Галайда, аналітик:

"Одним из таких механизмов, которые правительство придумало для того, чтобы оградить число желающих получить субсидию, это такой "виртуальный доход" для безработных людей. То есть, правительство считает, что все безработные люди имеют какие-то теневые доходы. Все поголовно где-то неофициально работают, имеют нетрудовые доходы, не декларируют их. И при этом доказательной базы под такие заявления правительство не имеет".

Однією з причин зменшення субсидій називають підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень. І, якщо раніше облік проводився виходячи з доходів громадян за минулий рік, то з 1 січня 2017 року буде враховано підвищену мінімалку і багато українців втратить цю пільгу.

Іще одним механізмом вважають позбавлення громадян субсидій за борги. Від початку це стосувалося будь-яких сум боргу за комуналку, які накопичувалися протягом двох місяців. Пізніше уряд вніс корективи і прописав фіксовану суму – 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто – 340 гривень. Враховуючи ті тисячі гривень, які бачать українці у квитанціях взимку, державної допомоги може позбутися будь-який громадянин, який невчасно сплатив за комунальні послуги.

Ольга Балакирева, соціолог:

"45% домохозяйств среднестатистических по репрезентативной выборке, получает на сегодняшний день субсидии. Еще 14% говорят, что они имеют право и, возможно, будут оформлять. 60% имеют право на такую помощь. Это ненормально! Это ненормально с элементарной точки зрения функционирования государства и элементарного управления государством. Если говорить о том, что у нас проблема уровня доходов, то грамотное управленческое решение должно грамотно рассматривать эту ситуацию – на что влиять. Влиять на повышение доходов более активно, мотивировать к той же экономии ресурсов и создавать для этого реальные программы поддержки. На сегодняшний день, мы, к сожалению, этого не имеем".

Цього року учасником програми субсидій стало кожне друге домогосподарство в Україні.

Людмила Черенько, заввіділом дослідження рівня життя Інститут демографії та соціальних досліджень НАНУ:

"Программа просто побила все рекорды. И по своей стоимости и по охвату населения. Таких программ мы еще не видели".

Схоже, уряд винайшов нову стратегію вирішення нестачі коштів у бюджеті на соціальні потреби. Адже раніше ряд народних депутатів та експертів висловили думку, що уряд вирішить проблему дефіциту у Пенсійному фонді за рахунок зменшення кількості громадян, які можуть виходити на пенсію у 60 років.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram