Міносвіти піднімає прохідний бал для медиків
Загрузка плеера...

Міністерство освіти та науки після провальної вступної кампанії-2017 не стало зволікати і вже опублікувало правила прийому до вишів на наступний рік. Урядовці стверджують, що документ поки що не остаточний, і закликають усіх активно брати участь у громадському обговоренні запропонованих положень.

Система електронних кабінетів, з якою влітку виникли величезні проблеми, залишиться єдиним способом подачі заяви на освітній рівень бакалавра. Як і раніше, абітурієнтам надається право змагатися за місця державного замовлення у не більше як дев’яти університетах на чотирьох спеціальностях. ВНЗ прийматимуть сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 року, але за одним важливим винятком. Іспит з іноземної мови доведеться складати саме у рік вступу.

Найбільш суперечлива зміна – це впровадження вищого прохідного балу для майбутніх медиків. Нагадаємо, що на цьому наполягала виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Втім, голова профільного парламентського комітету Ольга Богомолець вважає таку практику недоречною та дискримінаційною. У 2017 році Лілія Гриневич дослухалася до пані Богомолець. Наступного ж літа, якщо це правило не буде переглянуто, шанс вчитися на лікаря отримають лише ті, хто складуть ЗНО краще, ніж на 150 балів.      

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram