Злочини проти журналістів не доходять до суду
Загрузка плеера...

У Національній спілці журналістів заявили про негативну тенденцію у розслідуванні справ щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Секретар НСЖУ Валерій Макеєв оприлюднив відповідь, яку установа отримала від Генеральної прокуратури.

Виявилось, що лише за першу половину цього року за фактом перешкоджання журналістській діяльності було відкрито 113 кримінальних проваджень. У минулому році було порушено 176 таких справ, а у позаминулому – ще менше, 120.

Зазначимо, що при цьому до суду дійшло менше 10% цих справ. За два попередні роки до суду було скеровано 25 обвинувальних актів, а у 2017 зафіксовано лише три таких документи. Втім, у спілці журналістів поскаржились не лише на "гальмування" справ, а й на судову систему. У НСЖУ нарікають, що пресу все частіше не допускають до розгляду справ, при цьому чиновники нехтують своїм обов'язком скласти протокол про адміністративні порушення з боку медіа (саме це є підставою для того, щоб вивести журналістів із зали суду).

У спілці журналістів заявили, що чекають більш реального захисту з боку правоохоронців. Зазначимо, що громадська організація "Інститут масової інформації" у 2017 році зафіксувала більше 172 випадків порушення свободи слова.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram