Цього року грошей на субсидії у бюджеті не вистачить
Загрузка плеера...

У бюджеті країни не вистачає грошей до кінця 2017-го року, щоб покрити видатки на субсидії на оплату комунальних послуг для всіх постачальників. За словами голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Олени Бабак, відповідну інформацію було озвучено представниками Мінрегіонрозвитку на засіданні комітету минулої середи.

Олена Бабак, голова комітету ВР з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства:

"Вони не назвали цифру. Але вони офіційно, на засіданні комітету озвучили саме таку проблему – що грошей на субсидії у повному обсязі в цьому році не буде. Тому однозначно буде накопичена заборгованість держави перед підприємствами у цьому році".

Депутат підкреслила, що у проектах договорів зазначено, що будь-яка заборгованість карається штрафом у розмірі подвійної облікової ставки НБУ. Через це підприємства відмовляються підписувати ці договори.

Олена Бабак, голова комітету ВР з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства:

"Я вважаю, що єдина особа, я скажу навіть персоніфіковано – прем’єр-міністр України, можливо через формат прийняття рішення чи розпорядження Кабміну має публічно заявити про те, що у держави є борги перед комунальними підприємствами по пільгах і субсидіях. І що доки є такі борги держави, має бути адміністративно-командне рішення по відношенню до "Нафтогазу", щоб він не мав права штрафувати підприємства теплопостачання в обсязі подвійної ставки НБУ. Або має бути друге рішення, що має штрафувати – але Кабінет міністрів України. Тому що це не підприємства теплопостачання мають стати заручниками боргів держави".

На даний моменту у Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким запропоновано продовжити терміни реструктуризації боргу теплопідприємств перед НАК "Нафтогаз", щоб запобігти подальшому накопиченню боргів.

Нагадаємо, у червні парламент ухвалив зміни до Державного бюджету і виділив додаткові 14 мільярдів гривень на оплату субсидій до вже передбачених 47-ми мільярдів. Іще тоді ряд народних депутатів та експертів висловлювали занепокоєння, що цих грошей не вистачить, аби перекрити усі заборгованості до кінця року і до питання фінансування доведеться повертатися восени, напередодні опалювального сезону, адже реальна потреба становить близько 100 мільярдів. А недофінансування субсидій призведе до того, що підприємства комунальної сфери на зможуть належним чином підготуватися до опалювального сезону.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram