Польща відмовилася від провокації у паспортах
Загрузка плеера...

Міністерство внутрішніх справ Польщі відмовилося від планів розміщення на сторінках паспортів нового формату зображень культурних пам’яток, що розміщені на території інших країн. Про це повідомив очільник відомства Маріуш Блащак. Мова, зокрема, йде про Святі ворота у столиці Литви Вільнюсі та Меморіал орлят на Личаківському цвинтарі у Львові.

Нагадаємо, що на початку серпня спочатку литовське, а згодом й українське МЗС викликали до себе послів Польщі та надіслали колегам ноти протесту. Дипломати наголошували, що наявність у документах фотографій зазначених об’єктів не сприятиме розвиткові дружніх відносин між державами. Багато експертів назвали рішення урядовців відверто провокаційним та таким, що потурає польським націоналістичним настроям. 

Замість цвинтарю, де поховані юнаки, що протистояли армії ЗУНР під час польсько-української війни, у нових паспортах буде надруковано портрет найвідомішого з "орлят" Антося Петрикевича. А Остру Браму у Вільнюсі замінить напис з гробниці Марії Пілсудської.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram