Алкоголь – за вищими цінами
Загрузка плеера...

Набула чинності постанова Уряду про збільшення мінімальних цін на алкогольні напої. Відповідно до постанови, вартість горілки та лікеро-горілчаних виробів зросла на 14-19%. Ціна на віскі, ром та джин збільшилась на 6%. Коньяк здорожчав на 12-29%, вина – на 7-13%.

Так, мінімальна вартість півлітрової пляшки горілки зросте майже до 80-ти гривень. Півлітри найдешевшого коньяку коштуватимуть 119 гривень, пляшка ігристого вина – 79 грн. Найдешевше виноградне сухе вино об’ємом 0,7 літрів здорожчає до 37 гривень, кріплене – до 45.

Урядовці пояснюють своє рішення так: "До Мінекономрозвитку надійшли чисельні звернення учасників ринку, які наголошували, що чинні мінімальні ціни не покривають їхні операційні витрати. Внаслідок цього, на думку асоціацій виробників алкогольної продукції, послаблюється конкуренція з боку легальних виробників і збільшується частка недобросовісних виробників.

Це відбувається, тому що такі компанії можуть скорочувати свої операційні витрати шляхом придбання необлікованого спирту, використання сурогатних речовин, ухилення від сплати податків, виробництва контрафактної продукції, тощо. Щоб захистити споживачів від контрафактної та сурогатної продукції і зменшити частку тіньової економіки, Кабінет Міністрів підвищив мінімальні ціни на алкоголь".

Та опитані мешканці Києва вважають  з підвищенням цін люди частіше купуватимуть спиртне у нелегальних виробників.

Оксана, мешканка Києва:

"Люди будуть шукати, де дешевше. У нас така психологія".

Володимир, мешканець Києва:

"Підвищення цін – це не показник, питиме народ менше чи більше. Це тільки в кишені менше буде".

Віктор, мешканець Києва:

"Не треба цього робити. Це не покраще всю обстановку в Україні. Менше пити не будуть. Питимуть всіляку гидоту. І будуть більше помирати від поганого алкоголю".

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram