11 вересня – день, коли світ здригнувся
Загрузка плеера...

11 вересня 2001 року відбувся найкривавіший теракт в історії людства. Члени угруповання "Аль-Каїда" захопили чотири цивільні літаки та спрямували два з них у башти-близнюки Всесвітнього торговельного центру. Третій лайнер врізався у Пентагон, а четвертий впав на території Пенсильванії після того, як пасажири спробували відібрати у терористів керування. Вважається, що бойовики мали намір направити останній літак у Капітолій чи Білий дім.

Момент зіткнення рейсу 175 з Південною баштою ВТЦ та обвал обох хмарочосів у прямому ефірі транслювали усі найвідоміші телевізійні компанії світу. Цю моторошну картину з екранів телевізорів спостерігали мільйони глядачів. Теракти 11 вересня стали першим за понад 200 років випадком зовнішнього вторгнення у Сполучені Штати.

У результаті жахливого нападу загинули майже 3 тисячі людей. Лише половину тіл жертв вдалося опізнати. Постраждалими було визнано близько 6,5 тисяч осіб. Атаки ісламістів стали приводом для початку Війни з тероризмом, яку багато хто називає Третьою світовою.

Досі існує версія, згідно з якою організатором терактів став не Усама бен Ладен, а власник ВТЦ Ларрі Сільверстайн. За кілька місяців до подій 11 вересня він застрахував башти на величезну суму. Дехто звинувачує тодішнього президента Джорджа Буша-молодшого, рейтинг якого після нападу суттєво зріс. 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram