МОЗ б'є на сполох через рівень вакцинації
Загрузка плеера...

У Міністерстві охорони здоров’я забили на сполох через низький рівень вакцинації українців. Тут заявили про неприйнятне зниження рівня вакцинації. У МОЗі це явище пояснюють гострою нестачею вакцин у 2009-2015 році. У цей же період, як зазначили у міністерстві, почалось найбільш активне поширення антинаукових міфів щодо щеплень.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує робити щеплення 95% дітей, що не досягли 1 року. Україні до цих показників ще дуже далеко. За даними МОЗ, на початок серпня вакцинацію від коклюшу, дифтерії та правця пройшли майже 30% немовлят. У минулому році таких дітей було лише 2%.

Рівень вакцинації від туберкульозу вищий, проте і тут кількість тих, хто отримав щеплення, не охоплює і половини населення (47%). Це при тому, що в Україні офіційно визнано епідемію цієї хвороби.

Міністерство охорони здоров'я зазначає, що зараз забезпеченість лікарень вакцинами виходить на нормальний рівень. Тут вважають, що ситуацію повинні змінити медики на місцях. Зокрема, у МОЗі підрахували, що кожен другий сімейний лікар був причетний до підробки довідок про щеплення.

Нагадаємо, у липні Україна увійшла до антирейтингу ВООЗ, потрапивши у список держав з найнижчим рівнем вакцинації. Наша держава була єдиною європейською країною у цьому списку, розташувавшись поряд із Сирією, Нігерією та Сомалі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram