Румунія і Угорщина проти української реформи освіти
Загрузка плеера...

Румунія і Угорщина виступили з критикою нового українського закону про освіту, який депутати Верховної Ради прийняли 5 вересня. Міністерство закордонних справ Румунії заявило про занепокоєнні через мовний аспект освітньої реформи. Сусіди кажуть про порушення прав національних меншин, адже у новому законі зазначено, що абсолютно всі випускники в Україні завершуватимуть школу, навчаючись винятково державною мовою. Викладати шкільні предмети мовою національних меншин будуть лише з першого по четвертий клас. Румунські політики зазначають, що ці норми прямо суперечать конвенції про захист нацменшин, яка гарантує право навчання рідною мовою.

В Угорщині дотримуються такої ж думки. Тут назвали ганебним явище, коли країна, яка нібито прагне долучитись до європейської спільноти, приймає закон, що суперечить європейський цінностям. Угорці назвали новий закон про освіту "ударом в спину".

І румунські, і угорські політики заявили, що використовуватимуть всі механізми, аби не допустити впровадження нових правил.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram