Порошенко виступив у парламенті
Загрузка плеера...

Із щорічними зверненням виступив у Верховній Раді Президент України Петро Порошенко.

Петро Порошенко, Президент України:

"Ми з вами вибралися із глибокої і смертельно небезпечної прірви"

У своєму виступі гарант згадав про євроінтеграцію та економічне зростання. Окремо нагадав про курс наближення до НАТО, не виключаючи референдуму з цього питання. Вчергове закликав депутатів пришвидшити темп пріоритетних реформ на осінь.

Петро Порошенко, Президент України:

"Приблизно за рік країна зануриться у виборчу кампанію. Навесні 2019-го року президентскі вибори. Восени того ж року – вибори парламентські. Це означає, що у нас залишився лише рік, щоб активно попрацювати над реформами".

Найперше це стосується так званої пенсійної реформи. Президент висловив сподівання, що її розглянуть у парламенті вже наступного пленарного тижня.

Ірина Луценко, представник Президента у верховній Раді:

"Це дасть можливість українським пенсіонерам підвищити пенсії, це дасть можливість поповнити пенсійний фонд. І уже з 2019-го року приступити до накопичувальної обов’язкової пенсійної системи".

Михайло Головко, народний депутат (позафракційний):

"Пенсії будуть піднімати перед виборами. Нажаль, мінімально – це так, щоб не розраховували. Те що він сказав, що у нас збільшилися надходження у пенсійний фонд – а дірка у фонді зростає і вже становить 148 мільярдів, це суперечить теза тезі. Я думаю, що підвищення пенсій чи мінімальних заробітних плат буде розраховано лише під вибори. На сьогодні підвищення мінімальних заробітних плат  обтяжує малий і середній бізнес, тому що курс гривні низький".

До кінця вересня президент чекає і на завершення медичної реформи. А от питання земельної реформи, за словами президента, з порядку денного поки що знімається.

Петро Порошенко, Президент України:

"Я маю зважувати на громадську думку. Наразі, нажаль, її сформували популісти. І я не збираюся витискувати з Верховної Ради земельну реформу. Не буду цього робити. Але прошу ухвалити хоча б усно, в умі, хоча б в серці політичне рішення на її користь. Прийняти такі закони, які хоча би, знімуть фобії, наявні на цю тему в суспільстві і серед народних депутатів".

Сергій Лабазюк, Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин:

"Зал загудів. Не готовий парламент сьогодні голосувати за ринок землі. І президент пішов на випередження відразу, коли почув реакцію. Що – ні, про ринок я поки що не говорю, давайте спробуємо прийняти ті закони, які були запобіжниками на майбутнє недоброякісної роботи по відношенню до власників земельних паїв".

Не викликала у депутатів схвальної реакції і пропозиція продати стратегічні підприємства. А от варіант зняття депутатської недоторканості викликав у залі щирий регіт.

Петро Порошенко, Президент України:

"Закликаю, як ви напевне і очікували, внести і узгодити нарешті зміни до Конституції, які скасовують депутатську недоторканість. Щоб полегшити для вас прийняття цього рішення, щоб у вас не було відчуття, що воно якимось чином спрямовано проти вас, я маю дуже просту пропозицію. Давайте ухвалимо це рішення з введенням його в дію з першого січня 2010-го року. для депутатів вже нової Верховної Ради".

 Ігор Мосійчук, народний депутат ("РПЛ"):

"Я сміявся. Я ледь від сміху не впав під стіл. Справа в тому, що є єдиний шлях, щоб вирішити це питання – це одночасно винести на розгляд і одним днем розглянути законопроекти про депутатську недоторканість, суддівську недоторканість, імпічмент президенту і тимчасові слідчі комісії. В пакеті це матиме у спіх у залі парламенту і буде прийнято".

Надія Савченко, народний депутат (позафракційний):

"Цей уряд, цей парламент, цей президент заходив з гаслами – зняти депутатську недоторканість, зробити закон про вибори. Дуже-дуже багато цих обіцянок. Нічого не буде! Це черговий шантаж, чергові маніпуляції, якими вони користувалися до того". 

Багато парламентарів у кулуарах поділилися, що не побачили конкретики щодо курсу розвитку країни  у виступі президента.

Сергій Власенко, народний депутат ("Батьківщина"):

"Він повинен був надати, показати ситуацію, яка є і надати стратегію розвитку держави. Я не побачив і не почув жодної стратегії у жодному напрямі".

Загалом, виступ президента тривав майже дві години. Коаліція час від часу переривала виступ Порошенка гучними оваціями. Разом з депутатами, гаранта слухали члени уряду, представники судової гілки влади. А от очільниця фракції "Батьківщина" (58) під час виступу була в залі відсутня і з’явилася вже на обговорення законопроекту щодо судової реформи.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram