ООН звинувачує сирійський уряд у хімічних атаках
Загрузка плеера...

Міжнародна комісія ООН з розслідування військових злочинів звинуватила сирійський уряд у використанні хімічної зброї проти опозиції. Члени комісії підрахували, що за шість років громадянської війни у країні було проведено 33 атаки з використанням хімічної зброї. Двадцять сім з них організували урядові війська, у шести інших випадках винуватців ще не встановили.

Комісія спирається на дослідження залишків вибухових пристроїв, супутникові знімки та свідчення учасників подій.

У 2017 році режим Башара Асада здійснив принаймні 7 хімічних атак.

Комісія ООН відзначила, що у деяких випадках урядові сили використовували хімічну зброю не проти бойовиків, а проти мирного населення, що проживало у районах, де підтримують опозицію. Так, зокрема, сталося у місті Хан-Шейхун в провінції Ідліб. Атака відбулась 4 квітня, її жертвами стало переважно мирне населення. Загинуло більше 80 осіб, сотні людей отримали ушкодження. Серед постраждалих – десятки дітей. Під час нападу було використано хлоровмісний газ зарин, що має нервово-паралітичною дією.

В ООН зазначили, що порушення міжнародного права відбувалось з боку різних учасників конфлікту. Тут засудили жорстокість терористів і дії військово-повітряних сил США, які у березні бомбардували Алеппо. Тоді загинуло близько 40 осіб з числа мирного населення.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram