Автомийки забруднюють Дніпро фосфатами
Загрузка плеера...

У Києві забили на сполох через якість води у системі водопостачання. ЗМІ з посиланням на Асоціацію риболовів України повідомили про забруднення Дніпра фосфатами.

Основним джерелом забруднення назвали автомийки. Справа в тому, що офіційно більшість мийок використовують систему замкненої циркуляції води. Це означає, що використану воду збирають у спеціальних резервуарах, де вона відстоюється. Осад зі шкідливими речовинами мають вивозити і утилізувати, а очищену таким чином воду використовують повторно.

Проте в Асоціації риболовів запевняють, що цих правил не дотримуються, адже більшість автомийок не звітує про вивезення осаду. Свіжу воду беруть зі свердловин. Відповідно, забруднену рідину виливають прямо у каналізацію або в дощеприймальники. Сюди ж потрапляють і фосфати, які часто входять до складу миючих засобів.

Біда в тому, що очисні споруди, які фільтрують воду при зливі і заборі з Дніпра, не можуть розрізнити і затримати ці сполуки. Таким чином, вода з автомийок не лише забруднює головну водну артерію регіону, а й потрапляє до системи водопостачання. Фосфати провокують цвітіння води, а у людей сприяють виникненню онкологічних хвороб. У столиці офіційно зареєстровано більше 2,5 тис. автомийок.

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram