Верховна Рада прийняла освітню реформу
Загрузка плеера...

Верховна Рада схвалила освітню реформу. Парламентарі прийняли у другому читанні закон "Про освіту", документ підтримали 255 народних депутатів.

Новий закон підготував кілька сюрпризів для українців. Це збільшення терміну шкільного навчання. Тепер середня освіта стане 12-річною. З першого по четвертий клас дітей навчатимуть в ігровій формі, основну програму вивчатимуть з 5 по 9 клас. В останні три роки навчання молодь здобуватиме професійну освіту. Зазначимо, що збільшення періоду шкільної освіти спровокувало скандал. У Радикальній партії заявили, що у 12-річній школі старшокласницям доведеться ходити на уроки вагітними. Такий коментар обурив Уляну Супрун, яка назвала випад сексистським.

Попри збільшення тривалості середньої освіти молоді люди отримуватимуть диплом у тому ж віці, що і раніше, адже навчання у бакалавраті зменшиться на один рік. Тепер бакалаврами ставатимуть після трьох років навчання.

Зміни торкнуться і педагогів. Так, учителям обіцяють полегшити механізм затвердження авторських навчальних програм і надати більше можливостей для підвищення кваліфікації. Зміниться і принцип перевірки шкіл. Контроль за якістю освіти мають здійснювати не інспектори з районного управління, а представники Державної служби якості освіти. Аудит освітніх закладів проводитимуть раз у десять років. Директори не зможуть керувати однією школою більше 12 років.

Чимало дискусій викликало мовне питання. Зрештою, депутати вирішили, що до четвертого класу діти зможуть навчатися мовами національних меншин, але після цього викладання здійснюватимуть державною мовою. Шкіл з окремою мовою викладання не буде.

Зазначимо, що до законопроекту було запропоновано більше 1700 поправок. Комітет з питань освіти врахував 1098.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram