Під Верховною Радою мітингують власники авто з єврономерами
Загрузка плеера...

У Києві під стінами Верховної Ради мітингують власники автівок з європейськими номерами. Вони заблокували урядовий квартал і центр столиці. Пікетувальники вимагають реформувати правила розмитнення машин з іноземною реєстрацією, привести їх у відповідність до європейських норм і стандартів, а також припинити свавілля і переслідування українських водіїв, які є власниками іномарок із закордонними номерами. А щоб їх краще почули, активісти з самісінького ранку щодуху гамселять у залізні бочки біля парламенту.

Найперше організатори та учасники акції вимагають від влади, щоб для українців розмитнення усіх закордонних автівок стало фінансово доступнішим, а процедура - простішою.

Олександр Чернявський, активіст ГО "АвтоЄвроСила":

"Зниження мита принесе користь усім нам. Рано чи пізно Україна мусить вийти з кріпацтва олігархів, монополістів і корупціонерів. Справа не в єврономерах, на яких штучно зациклили увагу суспільства, справа в тому, що це тест для влади, який вона не проходить. Доступне розмитнення авто – це проста ознака того, що влада не дає громадянам права на банальні права, якими користуються всі європейці".

Мітингувальники хочуть, щоб скасували вимоги щодо стандарту Євро-5 при ввезенні та реєстрації вживаного транспорту з іншої країни. Таким чином дозволили розмитнювати машини старші 2010 року випуску. На переконання демонстрантів, застосування норм Євро-5 та Євро-6 доречне для нових автомобілів, а для уживаних авто достатньо лише техогляду.

Окрім того демонстранти мають на меті домогтися, щоб усі авто з іноземними номерами, які вже завезені на територію нашої держави, були легалізовані, щоб була встановлена доступна ставка загальних платежів до бюджету, і щоб зняли усі обмеження на перепродаж транспорту на єврономерах всередині країни.

Олександр Чернявський, активіст ГО "АвтоЄвроСила":

"Сьогодні влада в черговий раз показала, що ми з нею існуємо в різних країнах. Ми не стоїмо за наші автомобілі, ми стоїмо і будемо стояти за права на нормальне життя у власній країні, як у Європі, як у всьому світі, тільки тут, вдома".

Учасники пікету оголосили свою акцію безстроковою і кажуть, якщо влада не почує їхніх вимог про справедливі закони і доступні автомобілі, то отримає потужний соціальний протест у відповідь.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram